Srpen 2009

CentrumBus, rekonstrukce a objížďka, změny v reklamních polepeních, ...

30. srpna 2009 v 0:26 Aktualizace fotogalerie
V poslední dekádě měsíce srpna jsem pořídil několik desítek snímků v různých třebíčských čtvrtích, v některých případech v pozadí s již pomaličku žloutnoucím zelením anebo jeřabinami na stromech. Zaměřil jsem se hlavně na dokumentaci bývalého znojemského CentrumBusu, o němž jsem měl informaci, že v Třebíči zůstane možná jen do konce srpna (což se, jak se zdá, nyní potvrdilo...), a dále dokumentaci provozu autobusů v souvislosti s výměnou povrchu vozovky v Modřínové ulici, která s sebou přinesla možnost pořízení neobvyklých snímků, kdy jede autobus po chodníku, o několik později ve stejných místech jede doslova oraništěm (po vozovce s již odfrézovaným povrchem), a následně dokumentaci "odklonové" trasy linky č. 3 i linky č. 8.
Od doby mého předchozího zaznamenávání provozu třebíčských autobusů (naposledy koncem června) se změnil vzhled několika vozidel - Karosa B932 ev. č. 21 dostala novou celovozovou reklamu na banku GE Money bank, naopak z Karosy ev. č. 29 reklama na společnost Noves již zmizela.

Pro úplnost ještě uvedu, že od 1. srpna 2009 jezdí v Třebíči bezplatná autobusová linka mezi autobusovým nádražím a obchodním centrem StopShop. Linka nemá žádné mezilehlé zastávky, jezdí na ní vůz Mercedes Conecto dopravce Trado-Bus,nejde tedy o vozidlo třebíčské městské dopravy. I proto jsem se rozhodl složku pro tento autobus, ačkoliv jsem jej asi třikrát také už "odchytil", na těchto stránkách (zatím?) nezakládat.

"CentrumBus" v Třebíči

15. srpna 2009 v 21:46 Zajímavosti z provozu
Flotila třebíčských městských autobusů se koncem července rozrostla o další autobus. Je jím plynový Tedom, který jezdil v minulých letech ve Znojmě na tzv. CentrumBusu, který ovšem byl zrušen, a vozidlo bylo zřejmě vráceno vlastníkovi, kterým by stále měla být firma Tedom (ve Znojmě byl autobus zřejmě jen zapůjčen).

Kromě několika desítek fotografií, které jsem pořídil v několika dnech měsíce června, nyní přidávám do fotogalerie i několik málo fotek z poloviny srpna 2009, je na nich i onen CentrumBus; několik dalších snímků (nejen) CentrumBusu jsem pořídil v dalších dnech.