Září 2009

Prodloužený víkend a nové fotky; několik dalších informací

30. září 2009 v 12:05 Zajímavosti z provozu
V době prodlouženého víkendu 26. - 28. září jsem využil hezkého počasí a pořídil několik desítek dalších snímků třebíčských autobusů, často již s pozadím žloutnoucího listí na stromech.

V předchozím článku jsem to zapomněl napsat, tak tedy nyní se zpožděním - bývalý znojemský "CentrumBus" opravdu už od konce srpna v třebíčských ulicích nejezdí, stejně tak v třebíčských ulicích nepotkáme Karosu ev. č. 33, která neprošla technickou kontrolou a nyní by měla být odstavena.

Nedávno došlo ke drobné změně vzhledu Karosy ev. č. 26, na kterou byly nalepeny reklamy na pivovar Ježek, reklama zřejmě měla být parafrází voleb ("Volte Ježka"), které se měly konat již v říjnu tohoto roku, ale jak to tak vypadá, tak nebudou dříve než na jaře 2010, takže zbytečné jsou i předvolební plakáty, které jsou také vidět na několika fotkách pořízených v posledních týdnech. :-)

Nové fotky ze září, založení stránky na YouTube

19. září 2009 v 17:38 Aktualizace fotogalerie
Od doby, co jsem se začal výrazněji zajímat o provoz autobusů třebíčské městské dopravy, jsem také pořídil několik videozáznamů třebíčských autobusů, ať už pořízených "z ulice", anebo z interiéru jedoucího autobusu. Nyní jsem se rozhodl tato videa vložit na samostatnou stránku na YouTube. Videa naleznete na této adrese:

http://www.youtube.com/user/autobusytrebic

I v prvních týdnech měsíce září 2009 jsem pořídil několik desítek snímků třebíčských autobusů. Ještě posledního srpnového dne jsem zaznamenal několik autobusů v provizorní zastávce Nemocnice, která několik dní stála na jiném místě než obvykle, kvůli pokládání nového povrchu v zálivu zastávky.
S novým školním rokem znovu vyjela i linka č. 6 (myslím tedy její verzi v pracovní dny, o víkendech jezdí i o letních prázdninách), tuto i další linky (2 a 3) jsem v prvních zářijových dnech zaznamenal i ve čtvrti Podklášteří, odkud jsem dosud žádné snímky neměl, ale nyní je tomu už jinak. :-)