Listopad 2009

Fotky z listopadu + další informace

24. listopadu 2009 v 19:16 Aktualizace fotogalerie
Ve dnech 14., 15. a 18. - 21. listopadu jsem využil neobvykle teplého a (s výjimkou prvního a posledního z uvedených dní) slunného počasí a na různých místech ve všech městských částech města Třebíče pořídil celkem asi 370 (!) nových fotek, zaznamenávajících provoz téměř všech autobusů, které v Třebíči v rámci městské autobusové dopravy jezdí. Byl jsem i v Ptáčově a v Poušově, tedy v místech, odkud jsem zatím žádné fotky autobusů MAD Třebíč neměl, to se nyní již změnilo, v Ptáčově jsem zaznamenal Karosu ev. č. 48, a v Poušově jsem během krátkého pobytu vozidla v zastávce stihl vyfotit Karosu ev. č. 29.

Nyní již mám zdokumentován provoz autobusů MAD Třebíč ve všech městských částech, dokonce prakticky ve všech ulicích, kde městské autobusy pravidelně jezdí, snad s výjimkou ulice U kotelny, Luční ulice (po které by měl jezdit jediný spoj za den, a to ranní "školní" spoj linky č. 6) a silnice do Ptáčova.

Cestu autobusem do Ptáčova, jsem zaznamenal i jako video a vložil je na YouTube.
(Seznam všech videí, která byla pořízena z autobusů MAD Třebíč, nebo tyto autobusy zaznamenávají, najdete pod tímto odkazem.)

Ještě přidám několik informací z provozu . Již asi od srpna bylo v autobusech třebíčské městské dopravy vyvěšeno oznámení od odboru dopravy třebíčského městského úřadu, s dotazem, jestli by lidé uvítali posun časové polohy večerního spoje linky č. 9 (který jezdí jen v letním období) o hodinu později, s uvedenou e-mailovou adresou, na kterou měli případní respondenti odpovídat. Podle článku z Třebíčského zpravodaje na tuto otázku odpovědělo 420 občanů NE, jen 139 odpovědělo ANO, ke změně tedy nedojde.

I když jsem již dříve uvedl, že dokumentací provozu tzv. StopShop Busu, tedy bezplatné autobusové linky, jezdící v trase Autobusové nádraží - StopShop (obchodní centrum na jižním okraji města, na výpadovce směrem na Moravské Budějovice) se (alespoň zatím) zabývat nebudu, tak k této lince uvedu jednu změnu oproti stavu, který panoval v době zahájení provozu linky (ke kterému došlo 1. 8. 2009) - od 1. října 2009 jezdí StopShop Bus jen v pracovní dny, s odjezdy z autobusového nádraží každou celou hodinu od 10 do 16 hodin (v srpnu a září jezdil celotýdenně a navíc odjížděl z autobusového nádraží i v 17:00).
A ještě jeden postřeh z provozu "StopShop Busu" - 18. listopadu jsem na spoji StopShop Busu zahlédl Mercedes Conecto s RZ 2J2 49-66, namísto vozidla stejného typu, ale se SPZ TRJ 34-51 a vnějším reklamním polepem právě s názvem obchodního centra StopShop, který byl na této lince opakovaně k vidění v průběhu srpna a září.

Fotky z října a prvního listopadového dne roku 2009

20. listopadu 2009 v 22:52 Aktualizace fotogalerie
Se zpožděním přidávám pár slov k fotkám, které jsem pořídil v několika říjnových dnech tohoto roku.

Ve třech říjnových dnech a pak i v prvním dni listopadovém (ve všech případech však šlo o dny víkendové, kdy provoz třebíčských autobusů není zdaleka tak zajímavý a pestrý, jako bývá v pracovních dnech) jsem pořídil několik desítek snímků třebíčských městských autobusů, zejména na Karlově náměstí a dále okolí Velkomeziříčské, Bráfovy a Březinovy ulice. V případě Bráfovy ulice jsem se zaměřil na zaznamenání průjezdu autobusů v sousedství staveniště nového nemocničního pavilonu a také u staveniště nového domu na této ulici, tedy na místa, která v blízké budoucnosti budou vypadat jinak, než v době pořízení snímku. :-)

Fotky z těchto dní jsou ve většině případů zaznamenány s typicky říjnovým pozadím žlutého listí na stromech, a ve většině případů i modré oblohy, s "čestnou" výjimkou onoho prvního listopadového dne, kdy se již mlha nezvedla. Toto "dušičkové" počasí s sebou přineslo i "dušičkový" provoz, kdy byla zřetelně větší frekvence cestujících na linkách č. 2 a 5 ve směru k Novému hřbitovu. :-)