Fotky ze druhé poloviny března a z počátku dubna, několik krátkých videozáznamů, úvahy o budoucnosti třebíčské MHD

4. dubna 2010 v 10:31 |  Aktualizace fotogalerie
Ve dnech 18. a 19. března a dále od 1. do 3. dubna jsem pořídil několik desítek více či méně povedených fotek v třebíčských ulicích, zaznamenávajících i provoz 26 autobusů třebíčské městské autobusové dopravy. (Jak jsem už napsal v jednom ze dřívějších článků, je-li fotka alespoň trochu povedená, tak ji do galerie na těchto stránkách vložím, s tím, že případně smazat ji v budoucnu mohu kdykoliv :-) ).

Kromě "vítězství jara nad zimou" :-) je na těchto fotkách zaznamenáno i několik drobných změn na vzhledu autobusů - na pravé bočnici Mercedesu Conecto2 s evidenčním číslem 23 a Mercedesu Conecto s číslem 35 se objevilo nové reklamní polepení, jde o reklamu na banku GE Money Bank.

Karosa B932 s evidenčním číslem 21, která měla ve druhé polovině roku 2009 celovozovou reklamu na totu banku, dostala novou nálepku s názvem dopravce (ta předchozí byla prakticky celá stržená) - viz porovnání stavu "před" a "po".
V uvedených dnech jsem pořídil také několik krátkých videozáznamů z provozu třebíčských městských autobusů. Nahrál jsem je na stránky YouTube, viz tento odkaz.

V sobotu 3. dubna bylo po celý den uzavřeno Karlovo náměstí, a to i pro městskou autobusovou dopravu. Důvodem bylo konání Horácké rally, která zde měla oficiální start i cíl.
Náhradní zastávky byly zřízeny (tak jak tomu vždy bývá při takovýchto uzavírkách Karlova náměstí) na autobusovém nádraží, kam autobusy všech linek zajížděly. Fotky z tohoto dne a samostatný článek k tomuto tématu sem uvedu během příštího týdne.


Tématu možnosti vypovězení smlouvy na provozování městské autobusové dopravy s TRADO-MAD nebo úvah o založení samostatného třebíčského dopravního podniku a okolností nevypovězení této smlouvu na únorovém městském zastupitelstvu se třebíčský starosta Ivo Uher věnoval i v březnovém vydání Třebíčského zpravodaje; nebo i v dubnovém vydání Třebíčských novin, kde odpovídal na otázky pokládané čtenáři tohoto měsíčníku. Na dotaz, kde by radnice vzala peníze na nákup nových autobusů, když by byl založen samostatný dopravní podnik, starosta odpověděl, že "V současné době existují dva dotační tituly, ze kterých je možné částečně financovat nákup ekologických vozidel. Jedná se o ROP NUTS II Jihovýchod a dále jsou to i tzv. Švýcarské fondy. Koneckonců, pokud se jedná o vozidla, která jezdí na stlačený zemní plyn, zde určitou dotaci poskytuje i stát ze svého rozpočtu, případně poskytuje daňové zvýhodnění na plyn v hromadné dopravě. Obecně vzato však předpokládám financování leasingem, s akontací hrazenou z investičního úvěru města nebo městského rozpočtu".
Dále starosta uvedl (jako odpověď na jiný dotaz), že "je pravděpodobné, že by korunové jízdné tuto službu ještě trochu městu prodražilo. Pracujeme na optimalizovaném modelu celého systému. Lépe řečeno, najímáme si k tomu skutečně expertní firmu. Až ušetříme, pak zavedeme jízdné za korunu".
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama