Horácká rally, uzavření Karlova náměstí a zastávky MHD na autobusovém nádraží

14. dubna 2010 v 7:53 |  Aktualizace fotogalerie
V sobotu 3. dubna 2010 se konala, stejně jako každý rok, Horácká rally Třebíč 2010. V dřívějších letech se konala v podzimních měsících jako závěrečný závod celého ročníků soutěží v rally, letos to ale bylo jinak, a seriál soutěží zavítal na Třebíčsko již počátkem dubna.

Start i cíl tohoto závodu se konal - stejně jako asi každý rok - na třebíčském Karlově náměstí.
A každý rok má tato akce, stejně jako květnové Třebíčské slavnosti piva, vliv na třebíčskou městskou autobusovou dopravu.
Při konání těchto akcí je totiž uzavřena větší část Karlova náměstí, kvůli které není možné obsloužit zastávky Karlovo náměstí, centrální bod MAD Třebíč, kde je možné i přestoupit vzájemně mezi jednotlivými autobusovými linkami (zejména právě o víkendu, kdy se uvedené akce konají).

Zastávky na Karlově náměstí se v takovémto případě pravidelně přesouvají na autobusové nádraží, a nejinak tomu bylo v případě první letošní dubnové soboty.
Již asi od poloviny března bylo ve všech autobusech (vždy na okno na levé straně inteiéru autobusu) vylepeno oznámení o dočasném přesunutí zastávek z Karlova náměstí na autobusové nádraží. Je to vidět i na fotkách ze druhé poloviny března a z počátku dubna, jako třeba tady nebo tady.
Už v pátek 2. dubna odpoledne se na Karlově náměstí stavělo pódium a byly zde instalovány zábrany, které druhý den ohrazovaly prostor pro automobily.
Tyto zábrany je vidět na dvou obrázcích ze druhého dubna, tady a tady.

Od časného rána soboty 3. dubna již autobusy nejezdily přes Karlovo náměstí, ale ve směru od Nových Dvorů odbočily u hlavní pošty vlevo do ulice Bedřicha Václavka, a přes Masarykovo náměstí a Komenského náměstí dojely na autobusové nádraží.
Linky jedoucí z Boroviny odbočily na autobusové nádraží hned po sjetí kopce z Boroviny.
Spoje jedoucí ze čtvrti Domky jely rovněž přes Masarykovo náměstí a horní část Komenského náměstí na autobusové nádraží, a spoje linek č. 2 a 3 jedoucí z a na Podklášteří použily, jako jediné, starého vjezdu na autobusové nádraží (z ulice Vítězslava Nezvala).


Další fotky z uvedeného dne můžete najít v galeriích jednotlivých autobusů, které se během té soboty objevily na spojích třebíčské MHD - Tedomů ev. č. 22 a 44, Mercedesů ev. č. 23 a 32, a Karos s evidenčními čísly 26, 29, 38 a 47.

Na autobusovém nádraží jsem pořídil i dva krátké videozáznamy, zachycující odjezd autobusů od nástupiště B. Videozáznamy jsou nahrány na mém profilu na YouTube, zhlédnout je můžete i kliknutím na tento odkaz a tento odkaz.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama