Červen 2010

Nový autobus v MAD Třebíč, nové nálepky na autobusech

23. června 2010 v 19:16 Zajímavosti z provozu
Na přelomu května a června začal v Třebíči jezdit nový autobus. Jde o Mercedes O405, dříve jezdící na spojích městské dopravy v Pelhřimově. Několik prvních fotografií tohoto autobusu jsem už vložil na tyto stránky, vytvořil jsem pro ně novou složku, tak jakou má každý jednotlivý autobus. Kromě toho jsem pořídil i krátké video, zaznamenávající příjezd tohoto autobusu do zastávky Dřevařské závody. Zhlédnout je můžete kliknutím na tento odkaz.

Další fotky, které byly pořízeny v průběhu posledních několika týdnů, sem postupně vložím v následujících dnech až týdnech.

V první polovině června došlo v třebíčské městské autobusové dopravě k další změně. Na některé autobusy byly nalepeny nálepky s označením "ICOM Transport", a to na všechny strany autobusů - dopředu, na oba boky i dozadu.

Na období 12. - 15. června byla naplánována uzavírka Novodvorského mostu. Linky č. 4 a 5 jezdily mezi zastávkami Augustýna Kratochvíla a Karlovo náměstí odklonem přes Týn (náhradní zastávkou místo zastávky Dřevařské závody byla zastávka Atomhotel), linky č. 3, 6 a 7 jezdily přes Sportovní ulici. Uzavírka skončila dříve, než bylo plánováno - již 14. června v podvečer.
Bohužel jsem ale neměl možnost tuto uzavírku a autobusy jedoucí jinými než obvyklými trasami fotograficky zdokumentovat. :-(

Autobusy MHD v Libušině údolí

8. června 2010 v 18:59 Zajímavosti z provozu
Jak jsem napsal v předchozím článku, tak ve dnech 22. - 24. května probíhala rekonstrukce železničního přejezdu v Borovině u větrníku.

Z tohoto důvodu jezdily autobusy linek č. 1, 3, 5, 7 a 9 po dobu tří dní Libušiným údolím, tedy v místech, kudy v běžném provozu s cestujícími autobusy městské dopravy nejezdí.

Během těchto tří dní jsem v Libušině údolí a v navazující ulici Dr. Antonína Hobzy pořídil nějaké fotky, zaznamenávající ten neovyklý provoz autobusů MHD s cestujícími v těchto místech.

Kromě toho jsem nafilmoval dva videozáznamy z autobusu městské dopravy, jedoucího právě Libušiným údolím. V prvním případě jde o cestu od zastávky Borovina, BOPO za křižovatku ulice Dr. Antonína Hobzy se Sucheniovou ulicí; ve druhém případě jde o cestu opačným směrem, od Sucheniovy ulice před zastávku Borovina, BOPO. Tady jsou odkazy na tato videa:

Na konec tohoto stručného článku ještě uvedu informaci, že koncem května také začala výstavba nového zastávkového přístřešku na zastávce Augustýna Kratochvíla (původní plechový přístřešek byl odstraněn v lednu 2010).