Další politické spory o třebíčskou MHD

3. července 2010 v 16:33
Dosud jsem se tu nezmínil o dalším sporu mezi třebíčskými městskými zastupiteli ohledně třebíčské MHD, tak to teď napravím. :-)

Podstatou sporu má být skutečnost, že dopravce ICOM transport nezískal dotaci z fondů EU na nákup dalších nových autobusů pro třebíčskou městskou dopravu, a to proto, že město Třebíč neposkytlo záruky, že tento dopravce bude třebíčskou MHD provozovat v dalších letech (což si například starosta Třebíče Ivo Uher nepřeje a již v únoru letošního roku navrhoval vypovězení smlouvy města s dopravcem).

Více informací na toto téma, včetně reportáže z Třebíče z počátku června, kdy autobusy ještě neměly na bocích nálepky s logem dopravce, je na stránkách ct24.

Názor starosty Ivo Uhra na toto téma přináší Třebíčský zpravodaj. Postoj jeho oponenta, zastupitele Pavla Pacala, je k dispozici na stránkách politického hnutí "Pro Třebíč".

Na čí straně je pravda, si netroufám tvrdit. Možná bude někde uprostřed. Jednou otázkou je, nakolik oprávněné je každoroční navyšování příspěvku na MHD ze strany města dopravci (a to výrazně nad rámec inflace), druhou otázkou ale je, proč tedy město tak (podle slov starosty) nevýhodnou smlouvu vůbec podepsalo.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama