Fotky z horké první poloviny července

23. července 2010 v 23:42 |  Aktualizace fotogalerie
Do galerie jsem nahrál fotky, pořízené během první poloviny července 2010, kdy bylo po většinu dní hezké počasí a velké, někdy až tropické horko, teploty dosahovaly až cca 35 stupňů Celsia. Snažil jsem se více zdokumentovat hlavně "nový" autobus Mercedes O405, a také další autobusy s novými nálepkami s názvem dopravce.

Za podrobnější zmínku stojí skutečnost, že tato fotka ze 30. června z Týna již zaznamenává minulost, protože stromy v pravé části obrázku již na svém místě nestojí - viz tato fotka jiného plynového autobusu u křižovatky v Týně.

Na počátku července měl Mercedes Citaro s evidenčním číslem 42 nějaké poškození bočního okna, což je vidět například tady.

Po několika měsících byla z pravého boku Mercedesu Conecto ev. č. 35 odstraněna reklama na GE Money Bank - na fotce z konce května je ještě vidět, ale na fotce z července je patrné, že reklamní nálepka už na autobusu není.

K mým oblíbeným místům pro zaznamenávání třebíčských městských autobusů se stala i zastávka na Karlově náměstí pro linky č. 1, 5 a 7 ve směru do Boroviny; kde je kromě autobusu vidět i čápy na komíně stojícím ve dvoře jednoho z domů na dolní straně Karlova náměstí. Vznikla zde řada fotek jako tato, tato anebo tato.

Počet míst v Třebíči, ze kterých dosud nemám žádnou fotku městských autobusů, se dále snížil, protože jsem zaznamenal spoj linky č. 9 jedoucí do Poušova a o chvíli později jedoucí spoj v opačném směru u křižovatky silnice vedoucí z Boroviny do Řípova se silnicí vedoucí k této křižovatce z Poušova, fotky z tohoto místa najdete zde, zde a zde.

Zcela náhodou se mi povedlo pořídit i jednu fotku autobusu třebíčské MHD jinde, než v Třebíči. 12. července jsem podniknul cestu na Znojemsko, a z linkového autobusu stojícího v jedné ze znojemských zastávek jsem zahlédl, jak nás předjíždí Tedom ev. č. 55 s označením linky č. 5 a uvedením výchozí a konečné stanice "Hřbitov - Za rybníkem". Stihl jsem udělat i jednu fotku toho autobusu na začátku znojemské ulice Dukelských bojovníků, nalézt ji můžete pod tímto odkazem.

Jak jsem se následně dozvěděl, důvodem pro cestu plynových autobusů do Znojma byla porucha třebíčské plnicí stanice na zemní plyn, a dočasnou náhradou za to byla právě plnicí stanice ve Znojmě.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama