Novinky ze srpna a první poloviny září

16. září 2010 v 23:28 |  Zajímavosti z provozu
Přináším slibovaný článek popisující změny, ke kterým v třebíčské MHD došlo od konce července.

Již mezi námi není Karosa B732 s evidenčním číslem 50 - v Třebíči jsem ji viděl naposledy 24. června, pak podle mých informací byla na technické kontrole, ale po ní už v provozu dlouho nevydržela, došlo k neopravitelné závadě na motoru a následně bylo rozhodnuto o jejím vyřazení.

Na přelomu jara a léta došlo ke změně místa, kde jsou autobusy třebíčské městské dopravy odstavovány - už to není v areálu společnosti Čikom v ulici Na klinkách v Týně, ale v areálu upadající společnosti Uniplet v Průmyslové ulici v Domcích.
Odbočení dvou autobusů z Průmyslové ulice do tohoto areálu jsem zaznamenal i na toto video.

Další změnou je prodloužení zastávkového zálivu zastávky Týn ve směru od zastávky Marie Majerové. Dobře je to vidět například na této fotce.
Důvodem je připravovaná výstavba kruhového objezdu na týnské křižovatce (křižovatka ulic Marie Majerové, Táborské a Budíkovické), která bude znamenat zánik dosavadní konečné v Týně (kruhový objezd bude zasahovat až do míst, kde dnes tato konečná stojí), kde se otáčí spoje linky č. 4 (kromě pracovních dní dopoledne) a o víkendech i linky č. 6 (kromě několika spojů, které končí až na zastávce Koutkova).

V předchozích článcích jsem se nezmínil o provozu "StopShop-busu", tak s velkým zpožděním nyní doplním informaci, že už někdy od počátku jara 2010 jezdí linka opět všech 7 dní v týdnu, s odjezdy z autobusového nádraží každou celou hodinu od 10 do 17 hodin.

Z míst, kde vznikla řada fotek umístěných v této galerii, doznala v posledních měsících změn konečná u polikliniky v Domcích. U mnoha fotografií z těchto míst je v pozadí vidět vysoký panelový dům na Družstevní ulici, tento dům byl v průběhu jara zateplen a nyní vypadá daleko lépe - viz stav před rekonstrukcí, během ní, a po dokončení rekonstrukce.
Navíc v průběhu srpna byla zahájena oprava i samotné budovy polikliniky - viz například tato fotka.

Blížící se komunální volby přinesly změnu i na vzhledu řady autobusů. Během dne 14. září byla na boční strany několika Karos (například s evidenčními čísly 41, 45, 46, 47 a 49) nalepena originální kreslená reklama na politickou stranu "Heřman zpátky na radnici!", zobrazující tvář bývalého třebíčského starosty Pavla Heřmana, budovu s nápisem "radnice" a čtyři myši (nebo krysy?) z této budovy prchající. Autorem reklamy je známý kreslíř Štěpán Mareš.
Detail reklamy je dobře vidět například na této fotce.

Na Karose B931 s číslem 40 se pro změnu objevila reklama na politické hnutí "Pro Třebíč" - viz foto.


Když jsem koncem července sepsal historii třebíčské MHD v letech 1991 - 1996, požádal o doplnění nebo upřesnění uvedených dat a také o jakékoliv informace o třebíčské MHD (hlavně z pohledu likového vedení) do počátku 90. let, doufal jsem, že se sám dozvím něco nového z minulosti, a že se dozvím nějaké nové informace, o které bych se mohl podělit i s dalšími čtenáři mých stránek o informace, které dosud na internetu nejsou; ale k mému zklamání se žádný komentář od čtenářů na toto téma ani zpráva v mailové schránce neobjevily, tak k mému článku mohu (zatím? :-) ) jen zopakovat, že jde jen o informace "z mé hlavy", které nemusejí být stoprocentně přesné.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama