Neplánovaná uzavírka Nádražní ulice

23. října 2010 v 17:52 |  Mimořádnosti v provozu
Od pátku 22. října 22:00 do pondělí 25. října 5:00 je mimo provoz zastávka Nádražní, kterou v pravidelném provozu používají linky č. 2 a č. 8, nyní z důvodu jiné uzavírky a objížďky pouze linka č. 2.

Příčinou je uzavírka dolního konce Nádražní ulice, před křižovatkou s Bráfovou ulicí. Jde o uzavírku neplánovanou, nebyla avizována nikde v tisku ani v autobusech městské dopravy.

Na zastávce Nádražní je kromě časového vymezení uzavírky (vzhledem k tomu, že v pátek po 22. hodině ani v pondělí před 5. hodinou ranní linka č. 2 nejezdí, vztahuje se uzavírka fakticky pouze na sobotu 23. října a neděli 24. října) uvedena informace, že zastávka je zrušena bez náhrady. Neplatí tedy to samé, co nyní u linky č. 8, že zastávka Nádražní je z důvodu jiné uzavírky dočasně "přesunuta" na nedalekou zastávku Bráfova.

Vzhledem k časovému souběhu dvou uzavírek v jedné oblasti města, jezdí linka č. 2 výraznou oklikou, a to ulicemi Bráfova - Hrotovická - Kubišova - Znojemská, ze které odbočí do ulice a zastávky Křížkovského. Z pochopitelného důvodu výrazně delší objízdné trasy nabírají spoje této linky několikaminutová zpoždění.


Na závěr tohoto článku si neodpustím jednu poznámku.

Zatímco o výlukách, uzavírkách a nových informacích z provozu informuje Dopravní podnik města Jihlavy na svých stránkách velmi podrobně, stejně jako například Dopravní podnik města Brna, kde je možné informace o mimořádnostech a výlukách najít hned na "titulní straně" jeho internetových stránek, tak dopravce třebíčské MAD, společnost TRADO-MAD, má na svých stránkách uvedenu jako "nejaktuálnější informaci" uzavírku Smetanova (též zvaného Novodvorský, tento název používám i při označení fotek autobusů jedoucích po tomto mostě) mostu, která proběhla v červnu tohoto roku, a druhou "nejaktuálnější informací" je drobná změna jízdního řádu linky č. 5, která byla provedena k 1. 6. 2009.

Informace o dalších uzavírkách, které se dotkly i městské autobusové dopravy, tedy této uzavírce Nádražní ulice, o uzavírce Kosmákovy ulice, nedávné uzavírce Nové ulice, nebo o jednodenních uzavírkách Karlova náměstí (jen letos k tomu došlo třikrát), tam není ani slovo... :-(
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama