Plánovaná omezení provozu, novinky ze druhé poloviny září

1. října 2010 v 16:01 |  Mimořádnosti v provozu
V sobotu 9. října od 14 hodin bude uzavřena západní část Karlova náměstí, což způsobí omezení provozu i pro autobusy třebíčské městské dopravy - linka č. 4 jedoucí do/z Domků nebude v uvedenou dobu obsluhovat zastávku Komenského náměstí, stejně jako linky č. 1 a 5 jedoucí do/z Boroviny. Náhradní zastávkou za zrušenou zastávku Komenského náměstí bude u linek č. 1 a 5 zastávka na Sucheniově ulici (ta vedle autobusového nádraží).


Na období od úterý 12. října do neděle 29. října je naplánována úplná uzavírka křižovatky ulic Kosmákové (jejího dolního konce) a "staré" Hrotovické ulice (viz mapa). Už nyní je tato křižovatka průjezdná jen pro dopravní obsluhu a autobusy - pro ostatní dopravu je zde zákaz vjezdu.

Tato uzavírka se dotkne i autobusů MHD Třebíč.

Linka č. 1 nepojede přes Zastávky Kosmákova, Březinova, a nebude obsluhovat ani zastávku Znojemská ve směru do centra; místo toho pojede tato linka Kubišovou ulicí, kde zastaví v zastávce Kubišova, která jinak slouží pouze pro spoje linky č. 4.
Několik posilových spojů linky č. 2, které běžně jezdí přes zastávku Nemocnice, bude po dobu uzavírky jezdit stejnou trasou, kterou jezdí většina spojů linky č. 2 - tedy přes zastávku Nádražní. Zastávky Bráfova, Nemocnice, Hrotovická, Kosmákova a Březinova tedy linka č. 2 nebude obsluhovat.
Linka č. 8 nepojede přes zastávky Nádražní, Březinova a Kosmákova, ale po Bráfově ulici okolo nemocnice, a bude tím pádem zastavovat na zastávkách Bráfova, Nemocnice a Hrotovická.


Od chvíle, kdy jsem sem napsal poslední článek, jsem zjistil nebo si všiml několika dalších novinek v provozu MHD Třebíč.

V průběhu září byla vyřazena Karosa B732 s evidenčním číslem 25.
Poslední Karosou "staršího typu", vozidlem typickým pro provoz třebíčské MHD v 90. letech 20. století, zůstává Karosa B732 s číslem 27.

Výčet autobusů, na kterých je nalepena nová reklama, se dále rozšířil - v poslední zářijové dekádě přibyla na pravé bočnici Karosy B932 s číslem 38 reklama na politické uskupení "Pro Třebíč" (stejná reklama a stejné místo autobusu, jako je na Karose B732 ev. č. 27 i na Karose B931 ev. č. 40); a na zadních oknech Karos s evidenčními čísly 21, 38 a 48 je nalepena nová reklama na baterie.

Z důvodu opravy krajnice byly na přelomu září a října dočasně o několik metrů přesunuty zastávky Míčova ve směru z centra města (viz fotka), U kapličky a Revoluční (v obou případech rovněž ve směru z centra města na konečnou Za rybníkem).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama