"Pelhřimovský" Mercedes Citaro v Třebíči

4. prosince 2010 v 19:26 |  Zajímavosti z provozu
Kromě nového Mercedesu Conecto a prvního ze dvou plynových Mercedesů Citaro se v Třebíči objevil další nový (resp. v tomto případě "nový") autobus.

Jde o Mercedes Citaro se SPZ JIJ 18-73, který dosud jezdil na městské dopravě v Pelhřimově. Podle této tabulky (ve které můžete najít i údaje o čtyřech Mercedesech Citaro, které v Třebíči jezdí už delší dobu) je jeho datum zařazení do provozu prosinec 2000, mělo by tedy jít o 10 let starý autobus.
Jednu fotku z působení tohoto autobusu v Pelhřimově jsem našel v tomto článku (přibližně uprostřed).

Stejně jako pro každý autobus třebíčské městské dopravy, i pro toto vozidlo jsem vytvořil samostatnou složku, do které jsem vložil prvních deset fotek tohoto autobusu, viz tady.


Na závěr tohoto krátkého článku několik drobných "provozních připomínek".
Na zastávce Komenského náměstí (ve směru jízdy směrem na Karlovo náměstí) chybí sklo, které zakrývalo jízdní řády, a chybí tam i většina jízdních řádů jednotlivých linek, včetně nejdůležitějších linek č. 1, 4 a 5.

Na významnějších zastávkách nebo i na vlakovém a autobusovém nádraží jsou již několik let instalovány informace se schématem jednotlivých linek, smluvních přepravních podmínkách a ceníku jízdného.
Jistě jde o užitečné informace, hlavně pro případné turisty nebo lidi, kteří autobusy běžně necestují.
Tím více mi přijde nesmyslné, když jsou tyto informace překrývány oznámeními o výlukách a objížďkách, a to i o takových, které už před několika týdny skončily - i dnes se na místě těchto informací dala najít oznámení o uzavírce části Kosmákovy ulice, která měla skončit už 29. října (ve skutečnosti skončila ještě o několik dní dříve).
Nebo na autobusovém nádraží, kde je část těchto informací překryta reklamou na svatební salon...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama