Dopravní omezení na Koželužské ulici a křižovatka v Týně ve středu 27. dubna 2011

27. dubna 2011 v 22:40 |  Zajímavosti z provozu
Před několika týdny byly zahájeny práce na rozšíření části Koželužské ulice, v úseku směrem západně od zastávky MHD Borovina, BOPO.
Stavební práce si vyžádaly i uzavření poloviny vozovky, a provoz je v dotčeném úseku řízen semafory.
Provoz autobusů MAD Třebíč v místech dopravního omezení a na nedaleké zastávce Borovina, BOPO jsem 27. dubna zdokumentoval na video, které můžete zhlédnout po kliknutí na tento odkaz.

Ve stejný den jsem zdokumentoval na video i provoz autobusů po provizorní spojce v Týně, která je určena pro průjezd autobusů (a dalších vozidel s příslušným povolením) pro průjezd z ulice Marie Majerové (od zastávky Týn) směrem do Táborské ulice (směrem k týnské Jednotě) - a pochopitelně i pro průjezd opačným směrem - z Táborské ulice na začátek ulice Marie Majerové; to vše jako náhradní řešení za uzavřenou sousední křižovatku, kde probíhá - jak už jsem psal i v dřívějších článcích - výstavba kruhového objezdu.
Video najdete pod tímto odkazem:


Na závěr tohoto krátkého článku jedna provozní připomínka k představitelům dopravce.

Nemyslíte si, že by bylo vhodné, přelepit jízdní řády linky č. 5 na jednotlivých zastávkách (nebo na zastávkový stojan přidat jiné viditelné upozornění) tak, aby z nich bylo zřejmé, že linka č. 5 nyní končí už v Týně a že ke Hřbitovu nejede?
Takové upozornění je pouze na "nástěnkách" upevněných na zadních stěnách zastávkových přístřešků. A takové přístřešky jsou jen na některých zastávkách - kde přístřešek není, tam chybí i jakékoliv upozornění, že "pětka" teď na několik měsíců končí už jen na zastávce Týn. :-(

Totéž platí pro uvádění výchozí a konečné zastávky na displejích autobusů. Spoje linky č. 5 mají na displejích uvedenu trasu "Za rybníkem - Hřbitov", resp. "Hřbitov - Za rybníkem", přestože ke Hřbitovu žádný z nich nejede...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama