Křižovatka v Týně v neděli 17. dubna 2011

17. dubna 2011 v 22:20 |  Zajímavosti z provozu
I v neděli 17. dubna jsem zdokumentoval provoz autobusů u křižovatky ulic Táborské, Budíkovické a Marie Majerové ve čtvrti Týn.

Tato křižovatka bude od pondělí 18. dubna, od 7 hodin ráno, zcela uzavřena pro veškerou dopravu. Až se znovu zprovozní (mělo by k tomu dojít na přelomu srpna a září tohoto roku), už bude křižovatkou s kruhovým objezdem.
Zaniká tím i obratiště autobusů ležící v sousedství křižovatky, kde stály při pauze mezi spoji, resp. se zde otáčely, spoje linky č. 4 (mimo pracovní dny dopoledne), č. 5 (o večerech) a č. 6 (většina víkendových spojů).

Délka trvání uzavírky křižovatky je předmětem kritiky ze strany občanů i představitelů města, více můžete najít např. v tomto článku z Třebíčského deníku:
Pro autobusy byla v blízkosti týnské křižovatky vybudována provizorní komunikace, která bude umožňovat jízdu ve směru od zastávky Týn Táborskou ulicí nahoru k týnské Jednotě. Linek č. 2, 3 a 6 se díky této provizorní spojce tato uzavírka křižovatky nijak nedotýká. Jen linka č. 5, jak už jsem psal v jednom z předchozích článků, je až do konce srpna ukončena v zastávce Týn, a k zastávce Hřbitov bohužel až do konce srpna zajíždět nebude (nebylo tedy realizováno například opatření, že by spoje linky č. 5 jezdily ke Hřbitovu závlekem při jízdě mezi zastávkami Míčova a Generála Svobody :-( ).

Video dokumentující provoz autobusů na týnské křižovatce a na obratišti v Týně poslední den před jejich uzavřením:
Krátké video - Tedom C12G ev. č. 44 jede po Táborské ulici mezi Hřbitovem a Týnem - tedy v místech, kudy nyní několik měsíců nebudou žádné autobusy MAD Třebíč jezdit:
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama