Výstavba kruhového objezdu v Týně

4. dubna 2011 v 10:45 |  Zajímavosti z provozu
V březnu 2011 se již naplno rozběhly práce na výstavbě kruhového objezdu na křižovatce Táborské ulice, Budíkovické ulice a ulice Marie Majerové v Týně. Nový kruhový objezd bude znamenat i zrušení stávajícího obratiště, kam zajížděly autobusy linky č. 4 (ve večerních hodinách i linky č. 5 a o víkendu i některých spojů linky č. 6) po odjetí ze své konečné zastávky v Týně, aby se v těchto místech otočily, nebo aby tam i nějakou dobu počkaly na svůj další spoj s cestujícími.

21. března došlo k uzavření části Táborské ulice pro všechna vozidla mimo vozidel stavby a právě autobusů. Vozovka byla následně přerušena výkopem, takže autobusy třebíčské MHD při jízdě ve směru od zastávky Týn nahoru k Jednotě projíždějí právě prostorem obratiště linky č. 4 - jinudy by už neprojely.

Kvůli uvedenému výkopu už se ale naopak nemohou otáčet autobusy linky č. 4 (+ částečně i linky č. 5 a 6) pouhým průjezdem přes prostor obratiště, ale musejí se otočit přímo na křižovatce, která je zatím částečně průjezdná i pro individuální automobilovou dopravu.

Provoz autobusů třebíčské MHD na křižovatce v Týně a v jejím blízkém okolí jsem 3. dubna zdokumentoval na video, které najdete pod tímto odkazem: http://www.youtube.com/watch?v=2a43O7spXm8
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama