Fotky z dosud nezdokumentovaných míst, fotky a videa z Týna

22. června 2011 v 0:30 |  Aktualizace fotogalerie
Do galerie obrázků jsem nahrál fotky pořízené do 21. června (včetně). Opět jsem se zaměřil hlavně na oblast u budovaného kruhového objezdu v Týně a provizorní spojky, umožňující průjezd autobusů mezi ulicemi Marie Majerové a Táborskou. Na fotkách pořízených během posledních dvou týdnů v uvedené oblasti okolo týnské křižovatky mám zdokumentovány Tedomy s ev. č. 22 a 44, Mercedesy s ev. č. 23, 25, 32, 35 a 50; a Karosy s ev. č. 26, 38, 41, 45 a 46 - viz jednotlivé složky v galerii obrázků.

V tomto článku jsem v září 2010 chybně uvedl, že budovaný kruhový objezd bude zasahovat až do prostoru (dnes již bývalého) obratiště autobusů v Týně. Není to ale pravda, dokonce ani nemusel být poražen strom (na snímku vlevo) stojící mezi prostorem obratiště a Táborskou ulicí. Obratiště bylo zřejmě zrušeno jednak z důvodu nadbytečnosti (autobusy se mohou otáčet přímo na kruhovém objezdu), a jednak proto, že by muselo dojít k napojení obratiště přímo na kruhový objezd (což nevím, jestli by bylo technicky možné).

Podle stavu prací na stavbě kruhového objezdu k 21. červnu bych si tipnul, že kruhový objezd bude dokončen dříve, než je stanoveno - nové sloupy s osvětlením jsou na svém místě, nové ostrůvky už částečně také, už je vydlážděn prostor mezi budoucí asfaltovou částí objezdu a středovým kruhovým ostrůvkem - nedovedu si představit, co by na té stavbě mělo ještě tak dlouho (např. omezení provozu na lince č. 5 je stanoveno do 31. srpna 2011) trvat. :-)

Nejen provoz autobusů MAD Třebíč, ale i samotný stav výstavby kruhového objezdu, jsem 21. června 2011 zdokumentoval na video: http://www.youtube.com/watch?=CfTo-kSM9LE.

Kromě fotek a videí z Týna stojí za zmínku několik fotek autobusů z míst, odkud jsem zatím žádné fotky neměl - jde o cestu autobusu od plnicí stanice na zemní plyn, autobus v Průmyslové ulici (na cestě do garáží v areálu upadající společnosti Uniplet), nebo odbočení autobusu z Průmyslové ulice do areálu Unipletu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama