Podvečerní pár spojů linky č. 9 a zastávka Řípov, rozcestí

3. června 2011 v 19:57 |  Zajímavosti z provozu
Počínaje prvním červnovým dnem opět začal jezdit podvečerní pár spojů linky č. 9, který odjíždí z Karlova náměstí v 17:57 h, po příjezdu do Poušova se ihned vrací zpět na téže lince zpět na Karlovo náměstí. Na tento pár spojů přechází vozidlo, které v 17:51 přijede na Karlovo náměstí na spoji linky č. 7 z Ptáčova.

Podvečerní pár spojů linky č. 9 jezdí každoročně v období od 1. června do 30. září, čímž rozšiřuje nabídku spojení do/z Poušova ze dvou párů spojů na tří páry (pouze v pracovní dny; o víkendech je Poušov bez obsluhy autobusovou dopravou).
Vymezení období, ve kterém tento podvečerní spoj jezdí, je bohužel čitelné pouze na zastávkách Karlovo náměstí a Poušov. Na ostatních zastávkách (Komenského náměstí, Sucheniova, U kapličky, Revoluční) jsou jízdní řády linky č. 9 "odstřiženy" takovým způsobem, že část s vysvětlivkami na nich chybí.

Na trase z Boroviny (od zastávky Revoluční, přes kterou jezdí i spoje linek č. 1, 5 a také některé spoje linek č. 3 a 7) do Poušova je také jedna mezilehlá zastávka. Jmenuje se Řípov, rozcestí.
Zajímavostí této zastávky je, že není (a nikdy nebyla) nijak vyznačena zastávkovými stojany. Jen jízdní řád býval (ale jestli jsem si nyní všiml správně, tak ani to už neplatí) vylepen na jednom ze sloupů elektrického vedení.

Odjezd zmíněného sezónního podvečerního spoje od zastávky Řípov, rozcestí, jedoucího směrem do Poušova, je vidět na této fotce. Autobus jedoucí o několik minut později v opačném směru (Poušov - Karlovo náměstí) z Poušova směrem ke křižovatce se silnicí vedoucí do Řípova, a jeho následný průjezd právě okolo zastávky Řípov, rozcestí, jsem nahrál na video, viz tento odkaz.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama