Autobus Tedom C12G s výrobním číslem 7001

17. července 2011 v 21:50 |  Z historie MHD Třebíč
Jen málokterý autobus působil během své existence v tolika různých městech, jako Tedom C12G s výrobním číslem 7001 - testovací vůz, který společnost Tedom coby jeho vlastník zapůjčovala do různých měst v několika různých zemích.

Nejznámější, a ze všech zápůjček časově nejdelší, je jeho působení ve Znojmě na zvláštní lince s názvem CentrumBus, která spojovala znojemské vlakové nádraží s centrem města. Linka byla zřízena na začátku roku 2008, ale pro minimální využití ze strany cestujících byla na konci téhož roku zrušena. Z této doby také pochází originální reklamní polepení tohoto autobusu, kdy byl jeho tehdejší žlutý nátěr doplněn červeným polepením, názvem "CentrumBus"; a dále mapkou a názvy znojemských ulic a náměstí, které tato linka spojovala.

Ale i v roce 2008 jezdil tento autobus - i když jen v rámci jednorázové akce - jinde, než jen ve Znojmě - 8. května 2008 byl nasazen na bezplatné lince, která přivážela a odvážela návštěvníky dne otevřených dveří do a z areálu společnosti Tedom na Hrotovické ulici v Třebíči. Linka jezdila, jestli si to správně pamatuji, ve dvou různých trasách - v jedné variantě spojovala areál společnosti Tedom s Borovinou (konečná Za rybníkem), ve druhé variantě, myslím, jela okružní trasou přes zastávky Atomhotel, Marie Majerové, a dále ulicí U Kuchyňky přes centrum města k areálu Tedomu.

Do Třebíče se tento autobus vrátil koncem července roku 2009, tentokrát však přímo do provozu MAD Třebíč. Autobus tehdy stále měl nalepené nálepky se "znojemskou tématikou". V Třebíči nakonec tento autobus zůstal přibližně měsíc, dojezdil zde 27. srpna 2009.

Přehled všech měst, ve kterých tento autobus kdy působil, včetně fotografií (jsou tam i dvě fotografie z 8. 5. 2008 z Třebíče), ale i další údaje související s tímto vozidlem, je k dispozici zde: http://seznam-autobusu.cz/vuz/7205

Moje fotky ze srpna 2009, dokumentující provoz tohoto autobusů na MAD Třebíč (sledoval jsem tehdy jeho provoz v několika různých dnech a vždy byl nasazen na linku č. 4), jsou ke zhlédnutí pod tímto odkazem.

Kromě fotek jsem tento autobus zdokumentoval na několika místech města Třebíče i na video: http://www.youtube.com/watch?=-Uvp77JCGQ4
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama