Křižovatka v Týně bude 15. - 17. července uzavřena i pro MHD

12. července 2011 v 14:18 |  Mimořádnosti v provozu
Postupující práce na výstavbě kruhového objezdu v Týně si od pátku 15. července 8:00 h do neděle 17. července 24:00 h vyžádají úplnou uzavírku této křižovatky, která tak v uvedeném období nebude průjezdná ani pro autobusy Městské autobusové dopravy Třebíč.

Tato skutečnost bude v tomto období znamenat řadu výlukových opatření. Podrobný seznam dočasných změn v trasách jednotlivých linek MHD Třebíč je uveden v tomto článku na stránkách www.trebic.cz - například zastávka Hřbitov bude 15. července zcela bez obsluhy MHD, zastávka Týn bude přesunuta před most nad Týnským údolím, a zastávka Palackého se stane zajímavou - byť jen dočasnou - konečnou zastávkou.

Jak je také v článku uvedeno, k plnému zprůjezdnění týnské křižovatky skutečně dojde dříve, než bylo původně plánováno - původní zářijový termín byl uspíšen na 1. srpna 2011.

V úterý 12. července jsem zdokumentoval na video provoz autobusů a stav prací na týnské křižovatce. Autobusy už nejezdily po nezpevněné provizorní spojce, ale přímo po části kruhového objezdu.
Video pořízené z interiéru jedoucího autobusu: odkaz
Video pořízené z exteriéru: odkaz
 


Komentáře

1 autobusytrebic autobusytrebic | 13. července 2011 v 19:09 | Reagovat

Doplnění článku - tou zastávkou "Týn, Billa", která bude dočasnou konečnou zastávkou linek č. 4 a 5, je zastávka sloužící v běžném provozu asi jen účelovým spojům do JE Dukovany. Na přilehlém parkovišti jsou již rozmístěny značky "Zákaz zastavení" s vymezením tohoto omezení od 15. do 17. července.

Oznámení o tomto omezení provozu je kromě autobusů vyvěšeno i na zastávkách, ze kterých jezdí dotčené autobusové spoje. Na oznámeních visících na zastávkách, je také uvedena informace "V případě dřívějšího ukončení uzavírky bude vše vráceno do původních JŘ!!".

2 autobusytrebic autobusytrebic | 15. července 2011 v 14:31 | Reagovat

Tak ta zastávka "Týn, Billa" (mimochodem hodně zavádějící označení, protože k Bille je to odtamtud ještě kus cesty), označená přenosným zastávkovým označníkem, se nachází právě na tom parkovišti před (ze směru od zastávky Marie Majerové) mostem nad Týnským údolím. A v zastávkovém zálivu té zastávky, která běžně slouží asi jen pro účelové spoje do JE Dukovany, stojí autobusy v pauze mezi spoji.

Autobusy jedoucí na linkách č. 2 a č. 3 mají za čelním sklem ceduli "Konečná Palackého", přesto několik lidí v různých spojích bylo zaskočeno, když přijeli na zastávku Palackého a byli tam vyzváni k tomu, aby z autobusu vystoupili, protože je zde (mimořádná) konečná.

Drobnou zajímavostí ze zastávky Palackého také je, že plechové čekárny této zastávky v obou směrech jsou čerstvě natřeny - u zastávky ve směru jízdy z Týna byl uveden nápis "Nesedat - čerstvě natřeno".

3 Tomáš Fiala Tomáš Fiala | 17. července 2011 v 8:29 | Reagovat

Bohužel jsem v těchto dnech nebyl v Třebíči, abych si výluku vyzkoušel na vlastní kůži. Oproti ostatním cestujícím se mi totiž výluky zdají zajímavé a ne otravné, navíc po Třebíči se dá dojít pěšky, takže omezení v autobusové dopravě až tak šílené není.

Já jsem místo v Třebíči sledoval tramvajovou výluku v Praze...

4 autobusytrebic autobusytrebic | 26. července 2011 v 14:56 | Reagovat

[3]:: Já jsem měl možnost sledovat tu výluku jen v pátek dopoledne a v době okolo poledne (zdokumentovány mám autobusy stojící v prostoru parkoviště na konci ulice Marie Majerové nebo linku č. 2 čekající v pauze mezi spoji u zastávky Palackého; ale víkendové neobvyklé situace jako např. linka č. 6 u Hřbitova, to nemám), a od té doby jsem provoz třebíčské MHD nesledoval.

Do galerie obrázků ty fotky ale vložím, až upravím a nahraju fotky z konce června (zatím nejnovější fotky v galerii jsou z 21. června, na úpravu a nahrání novějších fotek zatím nebyl čas).

Výluky a objížďky jsou pro mě určitě zajímavé jako možnost ke zdokumentování neobvyklých situací v provozu MHD. Hlavně v poslední době vlastně dělám fotky a videa hlavně právě v místech, kde se děje něco neobvyklého. Ale z pohledu "obyčejného cestujícího" to v ten pátek podle mě bylo docela nepříjemné omezení, protože ke Hřbitovu nejelo nic, a linka č. 3 byla rozdělena na dvě části, které navíc jezdily jen jednosměrně, takže nebylo možné se dostat linkou č. 3 z horního Podklášteří do centra města, nebo naopak z centra města např. do oblasti sídliště Na Kopcích.

Tvrzení "po Třebíči se dá dojít pěšky" - aby se pak nezjistilo, že stejně tak se dá docházet pěšky nejen jeden pátek, ale i pořád, a že tu třebíčskou MHD ani nepotřebujeme. :-)

5 metroatramvajepraha metroatramvajepraha | Web | 13. srpna 2011 v 16:25 | Reagovat

Chceš vědět informace o typech metra a tramvají v Praze? Tak se koukni na můj blog (viz Web). ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama