Uzavírka Nové ulice a objízdné trasy linek č. 2 a č. 3

22. srpna 2011 v 13:51 |  Mimořádnosti v provozu
Přepis sdělení z letáků, které jsou již od počátku srpna vyvěšeny v autobusech:

"Z DŮVODU REKONSTRUKCE UL. NOVÁ BUDOU PROVEDENY ZMĚNY V LINKÁCH MAD:

Čtvrtek 25. 8. 2011 od 7:00 do neděle 28. 8. 2011 16:00 hod. - linky č. 2, 3:

Zrušeny zastávky Račerovická, Na Příkopech, Nová v obou směrech.

Náhradní zastávky v obou směrech:
- za zastávky Račerovická jsou Sýpky v obou směrech
- za zastávky Na Příkopech je Koutkova
- za zastávky Nová je zastávka umístěná na ul. Josefa Suka, viz přenosné označníky."


Příčinou této uzavírky je položení nového povrchu vozovky v těch částech Nové ulice, ve kterých k tomuto nedošlo během loňské (20. - 24. září 2010) uzavírky - tedy mezi křižovatkami s ul. Táborskou a Tylovou (tzn. u zastávky Nová), a na opačném konci ulice, mezi křižovakami s ul. Kmochovou a ul. Na Příkopech.

Z uvedených částí Nové ulice byl původní povrch vozovky vyfrézován již počátkem srpna, autobusy od té doby jezdí nízkou rychlostí po hrbolaté vozovce. Jednu z takových jízd jsem zdokumentoval na toto video.
 


Komentáře

1 autobusytrebic autobusytrebic | 26. srpna 2011 v 1:03 | Reagovat

Postřehy z prvního dne uzavírky:

Uzavírka měla začít (oficiálně začala?) v 7:00 h, ale značky se zákazem vjezdu byly na příslušná místa umístěny už asi o 10 minut dříve, takže poslední "bezvýlukový" spoj musel objet zákazovou značku po chodníku.

Na zastávce Nová (pro směr jízdy k ulici Na Příkopech) zcela chyběla informace o tom, že zastávka nebude obsluhována - list s tímto oznámením byl vyhozen v blízkém odpadkovém koši.
Cestující, čekající ještě před 7. hodinou ranní na (ještě "bezvýlukový") spoj linky č. 2, tento lístek z odpadkového koše vyndali a umístili na správné místo na zastávkovém označníku.

Zatímco letáky i značky se zákazy zastavení (v okolí provizorní zastávky v ulici Josefa Suka) oznamují jako konec uzavírky 28. srpen v 16 hodin, tak uvedené listy s oznámením uzavírky, které jsou vyvěšené na dotčených zastávkách, zmiňují, že "ve čtvrtek 25. 8. 2011 7.00 hod. do 24.00 hod. bude úplná uzavírka části ul. Nová" - tedy, že výluka má (resp. měla) být pouze ve čtvrtek a skončit již o půlnoci na pátek (???)

Zastávkové stojany na ulici Josefa Suka byly podle mě rozmístěny naopak, než měly být, protože takto nerespektovaly pořadí zastávek "Račerovická - Na Příkopech - Nová", kdy náhradou za "Příkopy" měla být zastávka Koutkova a náhradnou za zastávku Nová měla být provizorní zastávka v ulici Josefa Suka; reálně však autobusy zastavovaly u té zastávky v ul. Josefa Suka buď v obou směrech jízdy, anebo jen ve směru ke křižovatce u týnské Jednoty (a to i v případě, že jely v opačném směru, kdy podle jízdních řádů vyvěšených na této provizorní zastávce měly zastavovat u protějšího zastávkového stojanu).

Veškerou dokumentaci (fotky i videa) provozu souvisejícího s touto uzavírkou jsem provedl během čtvrtka 25. 8.; v dalších dnech (pokud platí informace o konci výluky až v neděli) nebudu mít možnost provoz v okolí této uzavírky sledovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama