Dopravní omezení na Pražské ulici

10. září 2011 v 16:07 |  Mimořádnosti v provozu
Přepis sdělení ze stránek www.tradomad.cz:

"Z DŮVODU REKONSTRUKCE POVRCHU VOZOVKY NA UL. SUCHENIOVA - PRAŽSKÁ BUDOU PROVEDENY ZMĚNY V LINKÁCH MAD:

od pondělí 12. září 2011 4:00 hod. do úterý 13. září 2011 24:00 hod.

linky č. 3, 5, 7 - zrušeny zastávky U Kapličky, Revoluční, Sucheniova v obou směrech bez náhrady
linky č. 1, 9 - zrušeny zastávky U Kapličky, Revoluční v obou směrech. Náhradní zastávka bude umístěna na ul. Pražská v obou směrech."


Povrch vozovky bude rekonstruován na Pražské ulici v úseku od čerpací stanice Paramo až k železničnímu přejezdu u větrníku. Původní povrch vozovky byl 6. září, kdy jsem v těchto místech mj. sledoval provoz autobusů, již odstraněn.
Sdělení píše i o povrchu vozovky na Sucheniově ulici, ale tam nevím, o jaký by mělo jít úsek - povrch vozovky v této ulici (budu-li uvažovat pouze tu část ulice, po níž jezdí autobusy MHD) byl kompletně vyměněn v létě 2008).
 


Komentáře

1 autobusytrebic autobusytrebic | 13. září 2011 v 18:45 | Reagovat

Pozn. čerpací stanice v Borovině se už vlastně nějakou dobu nejmenuje Paramo, ale nese jiný název.

Postřehy ze druhého dne uzavírky, z úterý 13. září (první den, 12. září, jsem situaci nesledoval): linky č. 3, 5 a 7 jezdily Libušiným údolím. Linky č. 1 a č. 9 jezdily po Pražské ulici (i po té části, kde byl v tu dobu budován nový povrch vozovky; jezdilo se vždy v jednom pruhu), kde měly i zastávku, která běžně slouží jen regionálním linkovým autobusům. Zastávky U Kapličky a Revoluční nebyly obsluhovány zřejmě proto, že (minimálně v určitých fázích pokládání nového povrchu) nebylo možné odbočit z Pražské ulice vlevo do ulice Spojenců.

Nový povrch byl 13. září po poledni již položen. Po 14. hodině již probíhalo odstraňování kuželů, které dělily silnici na dva pruhy; i dopravních značek. Ve 14:42 byla odstraněna i značka "zákaz vjezdu", a Pražská ulice byla znovu otevřena pro veškerou dopravu.
Přesto, ještě v 15:15 jezdily linky č. 5 i č. 7 ještě Libušiným údolím.

Během prací nedošlo jen k pokládce nového povrchu vozovky. Byly též poraženy všechny stromy na severní straně Pražské ulice mezi křižovatkami s Krajíčkovou ulicí a s ulicí Na strži...

2 autobusytrebic autobusytrebic | 13. září 2011 v 22:39 | Reagovat

(pokračování)

Uzavřena byla skutečně jen Pražská, nikoliv Sucheniova ulice (značka "zákaz vjezdu" stála až těsně před železničním přejezdem u větrníku), a to v popisovaném úseku (tedy až po čerpací stanici).

V době ukončení uzavírky Pražské ulice byl sice již položen nový povrch vozovky, ale ještě na něm nebyly vyznačeny jízdní pruhy.

Na zastávce Pražská ve směru do centra (to je ta zastávka stojící v místě, kde ústí Chelčického ulice do Pražské ulice) byly zajímavě vylepeny jízdní řády linek č. 1 a č. 9 - byly nalepeny až na horní část zastávkového stojanu, tedy cca 2 metry nad zemí. Pro většinu cestujících tak byly údaje z jízdních řádů prakticky nečitelné.

Video pořízené z autobusu jedoucího mezi autobusovým nádražím a Seifertovou ulicí (13. září před 12. hodinou): http://www.youtube.com/watch?v=cFtWN5RCcyU

Video dokumentující kromě dvou autobusů i poražené stromy v dolní části Pražské ulice (13. září po 14. hodině): http://www.youtube.com/watch?v=B1nHHl-R3Ho

3 autobusytrebic autobusytrebic | 14. září 2011 v 12:36 | Reagovat

Tisková zpráva třebíčského městského úřadu o obnově stromořadí nejen v Pražské, ale i v navazující Sucheniově ulici:
http://www.trebic.cz/mesto-obnovi-stromoradi-v-ulicich-sucheniova-a-prazska/d-8867

4 autobusytrebic autobusytrebic | 15. září 2011 v 23:22 | Reagovat

Tak ještě jeden doplňující komentář: jak jsem se dnes dozvěděl, tak linky č. 5 a 7 skutečně jezdily celé úterý Libušiným údolím (i když uzavírka Pražské ulice skončila v úterý už před 15. hodinou).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama