"Evropský den bez aut 2011" a s ním spojená opatření v třebíčské MHD

15. září 2011 v 22:53 |  Mimořádnosti v provozu
Přepis sdělení ze stránek www.tradomad.cz (nebo také z letáků, které jsou již od počátku září vyvěšeny v autobusech a také na některých zastávkách):

"Z DŮVODU POŘÁDÁNÍ AKCE "EVROPSKÝ DEN BEZ AUT" BUDOU PROVEDENY ZMĚNY V LINKÁCH MAD:

čtvrtek 22. 9. 2011 od 6:00 do 12:00 hod.

linky č. 1, 5, 7, 9 - zrušeny zastávky na Komenského náměstí v obou směrech. Náhradní zastávky umístěny na průtahu vedle autobusového nádraží (ul. Sucheniova) v obou směrech.
linky č. 2, 3, 6 - beze změn
linky č. 4, 8 - zrušeny zastávky na Komenského náměstí v obou směrech bez náhrady"

Z uvedených opatření je zřejmé, že pro autobusy se v uvedené době stane neprůjezdnou západní část Karlova náměstí, ale zastávky na Karlově náměstí obsluhovány budou; a linky č. 3 - 9 se mimořádně "podívají" i do ulice Bedřicha Václavka.
Opět jde o prakticky stejné opatření, k jakému docházelo i v jiných situacích, kdy byla uzavřena západní část Karlova náměstí (např. v první den (vždy pátek) konání slavností piva, nebo loni 9. října při jakési předvolební akci).

Jak vyplývá z tiskové zprávy MěÚ Třebíč, tak celý uvedený den bude jezdit třebíčská Městská autobusová doprava zdarma.
Jestli si to pamatuji správně, tak k jednodennímu zavedení MHD zdarma dochází v Třebíči po sedmileté přestávce.

K výše uvedenému mě napadá, že jde o zajímavý paradox - v den, kdy jsou lidé vyzýváni k tomu, aby přednostně využili MHD místo individuální dopravy, bude provoz MHD zkomplikován uzavírkou, jejíž příčinou jsou doprovodné akce ke "Dni bez aut"...

Akci s bezplatným cestováním považuji pouze za symbolickou, protože otázka používání/nepoužívání MHD nebo veřejné dopravy obecně zdaleka není jen otázkou ceny jízdného, ale také mnoha dalších faktorů, které se akcí "jeden den MHD zdarma" nijak nezmění.

Ale je možné, že v blízké době dojde ke změnám i u těch "dalších faktorů" (a nebudou to změny, které by platily jen jediný den). Ale o tom až v jednom z příštích článků. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama