Víkendová uzavírka Koželužské ulice

29. září 2011 v 7:23 |  Mimořádnosti v provozu
Přepis sdělení ze stránek www.trebic.cz:

"Frekventovaná Koželužská ulice v Třebíči bude na dva dny zcela uzavřena pro veškerý provoz. Důvodem jsou úpravy povrchu na novém silničním napojení do areálu bývalé továrny Bopo.
Uzavírka se týká víkendu 39. týdne. Zákaz vjezdu začne platit v sobotu 1. října v 5:00 hodin a potrvá do neděle 2. října do 24:00 hodin. Objízdná trasa pro osobní i nákladní automobily bude vedena obousměrně Řípovskou ulicí, dále po silnici I/23 do Červené Hospody a přes Stařeč zpět do Třebíče.
Autobusy MAD budou do sídliště Za Rybníkem projíždět kyvadlově Fibichovou ulicí. Provoz tam bude řízen semafory. V celé délce Fibichovy ulice musí řidiči počítat se zákazem zastavení. Odbor dopravy Městského úřadu Třebíč žádá občany o respektování tohoto opatření."

Na rozdíl od uzavírky, která na stejném místě probíhala 28. a 29. května 2011 (jejím účelem tehdy byla demontáž tzv. technologického mostu), nyní se tedy bude uzavírka týkat i autobusů MHD Třebíč. Ty budou jezdit Fibichovou ulicí, ve které bude pro uvedené dva dny povolen (alespoň tedy pro autobusy) obousměrný provoz (jinak je tato ulice ve většině své délky jednosměrnou ulicí). Zastávka Borovina, BOPO nebude v uvedeném období obsluhována.

Když jsem uvedeným místem jel 22. září autobusem, byl již původní povrch vozovky odstraněn. Na rozdíl od situace, která trvala od dubna t. r. minimálně do 6. září t. r., kdy se zde jezdilo v levém (ve směru z centra města) jízdním pruhu, tak 22. září se jezdilo v pravém jízdním pruhu. Cestu autobusem přes tuto část Koželužské ulice jsem tehdy zdokumentoval na toto video.

O 4 dny později, 26. září odpoledne, byla v uvedeném úseku již položena první vrstva nového povrchu vozovky a jezdilo se opět v levém (ve směru z centra města) jízdním pruhu. Tato situace je zdokumentována na tomto videu.
 


Komentáře

1 autobusytrebic autobusytrebic | 1. října 2011 v 18:11 | Reagovat

Postřehy z Fibichovy ulice a jejího okolí ze dnešního dne:

Provoz je umožněn všem vozidlům. nejen autobusům MHD. Jezdí se obousměrně, provoz je řízen semafory. Po dobu trvání objížďky je zákaz odbočení z Vrchlického ul. do Fibichovy ul. a také odbočení, resp. vjezdu, z Erbenovy ul. do Fibichovy ul.

Video pořízené z autobusu jedoucího Fibichovou ulicí:
http://www.youtube.com/watch?v=cQtuTfYpFk8

Autobusy ve Fibichově ulici pohledem "zvenčí":
http://www.youtube.com/watch?v=U9em7dRSyhg

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama