Autobusy v Luční ulici aneb Co se také stalo ve čtvrtek 22. září 2011

16. října 2011 v 16:31 |  Zajímavosti z provozu
Ve čtvrtek 22. září 2011 jsem se nezaměřil jen na pořízení fotografií a videozáznamů souvisejících s konáním tzv. Evropského dne bez aut a s ním spojeným bezplatným cestováním v autobusech MHD Třebíč a uzavírkou části Karlova náměstí, ale také na něco docela jiného.

Jednou z věcí, kterou jsem dosud neměl dobře zdokumentovanou, byla jízda jediného spoje, který za celý den (a to ještě pouze v pracovní dny mimo období školních prázdnin) jezdí Luční ulicí. Jde o jeden z ranních spojů linky č. 6, který jako jediný zajíždí na zastávku Palackého.
Tento spoj jsem měl v úmyslu vyfotografovat nebo nafilmovat už v minulosti, ale z různých důvodů (2 x jel autobus nakonec jinou trasou, než jsem předpokládal; 1 x mě v nejméně vhodnou chvíli zradila spoušť fotoaparátu) to nevyšlo.

Až 22. září 2011 ráno se to konečně povedlo - na lince č. 6 tehdy jel Mercedes Citaro s evidenčním číslem 28. Autobus plný cestujících v Luční ulici dokonce na 13 sekund (které jsou z videa vystřiženy) zastavil, a to zrovna u místa, kde jsem stál. :-)
Video najdete pod tímto odkazem.

Shodou okolností to 22. září 2011 nebyl jediný spoj třebíčské MHD, který Luční ulicí jel. O několik desítek minut dříve tudy musel projet i jeden z ranních spojů linky č. 3. Důvodem pro tuto mimořádnost byla skutečnost, že v Hilbertově ulici zrovna stálo popelářské auto, které pomalu popojíždělo "od popelnice k popelnici" a spolu s řadou zaparkovaných aut se stala tato ulice na několik minut neprůjezdnou.
Video pořízené z interiéru autobusu jedoucího na tomto ranním spoji můžete najít pod tímto odkazem.

Čtvrtek 22. září 2011 přitom nebyl prvním případem, kdy uvedený spoj linky č. 3 (jde o spoj s odjezdem ze zastávky Palackého v 7:15 h) nemohl kvůli popelářskému autu projet Hilbertovou ulicí - stejné situace jsem si všiml i 30. června 2011. Spoj linky č. 3 tehdy mimořádně jel zpět Palackého ulicí k týnské Jednotě, odkud potom přejel do Nové ulice, jak je vidět na této fotce.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama