Podstavy pro nové zastávkové stojany

22. října 2011 v 3:47 |  Zajímavosti z provozu
Během první poloviny října byly na některých zastávkách instalovány podstavy pro nové zastávkové stojany. Konkrétně jde o ty zastávky, které mají zastávkové stojany červené barvy se dvěma "nožkami". Nové zastávkové stojany by měly být stejného typu, jaké jsou např. na zastávkách Týn, Poliklinika Hájek nebo ZŠ Na Kopcích.

V polovině října jsem pořídil a následně sestříhal dohromady videozáznamy dokumentující cestu "z konečné na konečnou" z interiéru autobusů jedoucích na linkách č. 1 a č. 4. Zaměřil jsem se zde právě i na zdokumentování "červených" zastávkových stojanů a podstav pro nové zastávkové stojany. Odkazy na tato videa:


Na stávající zastávkové stojany červené barvy jsem se snažil více zaměřit i při pořizování fotek (aby byl v záběru, kromě autobusu, vidět i zastávkový stojan), do galerie obrázků jsem už vložil fotky pořízené do 20. října 2011 (včetně).
 


Komentáře

1 autobusytrebic autobusytrebic | 27. října 2011 v 23:16 | Reagovat

Stav 27. října 2011 večer (z těch zastávek, přes které jsem jel): zastávky ve čtvrti Domky (Znojemská, Březinova, Kosmákova, Hrotovická, Nemocnice, Nádražní) byly stále se "starým" označníkem. Naopak zastávky ve čtvrti Podklášteří již byly všechny osazeny novými označníky (a nebyl na nich vyvěšen jízdní řád :-( ). Na zastávkách Marie Majerové a Atomhotel spatřeny nové označníky i s vylepenými jízdními řády.

Stojany nevypadají stejně jako stojany stojící např. na zastávkách ZŠ Na Kopcích, Týn nebo Poliklinika Hájek; na každém stojanu je upevněno hned několik cedulí. Nový stojan na zastávce Atomhotel je vidět v tomto videu: http://www.youtube.com/watch?v=x-EwitZTbSM&feature=feedu

2 autobusytrebic autobusytrebic | 28. října 2011 v 17:18 | Reagovat

Stav 28. října v poledne(z těch zastávek, přes které jsem jel): Nový označník už měly i zastávky Komenského náměstí, Bráfova, Nemocnice, Hrotovická, U Lípy, U Kotelny (ta pouze ve směru do centra města). Zastávky Kubišova, Družstevní a Vltavínská zatím bez nových označníků.
Video dokumentující nové označníky na zastávce Březinova (staré stojany jsou položeny na zemi): http://www.youtube.com/watch?v=Uf3RdbLtbRY

3 autobusytrebic autobusytrebic | 31. října 2011 v 18:36 | Reagovat

Nové stojany zůstaly bez jízdních řádů jen velmi krátce; nové jízdní řády na ně byly brzy nalepeny.
Zajímavé situace jsem si všiml na zastávkách Palackého a Modřínová, kde jsou instalovány rovnou dvě (!)
podstavy pro zastávkové stojany.

Video dokumentující zastávku Modřínová a Karosu B932 ev. č. 48 od této zastávky odjíždějící: http://www.youtube.com/watch?v=sipQqVsA7c4

4 autobusytrebic autobusytrebic | 8. listopadu 2011 v 0:58 | Reagovat

Stav k 7. listopadu: Stále ještě byl na svém místě minimálně jeden červený označník - a to na zastávce Kosmákova (pouze v jednom směru).
U těch zastávek, na kterých už dříve byl jiný typ označníku (s jednou "nožkou"; např. ZŠ Na Kopcích, Týn, Poliklinika Hájek), došlo pouze k doinstalování další cedule, na níž jsou uvedena čísla linek, které přes danou zastávku jezdí.
Původní pevně ukotvené označníky se dvěma "nožkami" zůstaly i na Karlově náměstí (zde ale neměly a nemají červenou, nýbrž tmavěmodrou barvu).

Pozn. Nesledoval jsem situaci u zastávek Mototechna, Autodružstvo, Ptáčov, Poušov, a dále u zastávek ve Žďárského ulici; nevím, jak je to s označníky na těchto zastávkách.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama