"Radnice připravuje velké vylepšení městské autobusové dopravy"

6. října 2011 v 0:02
Na stránkách třebíčského městského úřadu www.trebic.cz se 8. září 2011 objevila zajímavá zpráva s nadpisem "Radnice připravuje velké vylepšení městské autobusové dopravy". Zprávu můžete najít pod tímto odkazem.


Můj komentář k chystaným změnám v třebíčské MHD: Tuto iniciativu vnímám rozhodně pozitivně. Jak z pohledu cestujícího, tak z pohledu "pozorovatele provozu" vím, že věcí ke zlepšení je v třebíčské MHD hodně (a někdy to není ani otázka peněz) - některé náměty jsem prezentoval i v některých článcích na těchto stránkách.

Z informací, které jsem se k tomuto tématu dozvěděl, to tentokrát opravdu nevypadá, že by o budoucí podobě měli rozhodovat ti, kteří ani neodlišují pojmy "dopravce" a "výrobce autobusů" (nebo obecně lidé, kteří této problematice nerozumějí; uvedenou obavu jsem vyjádřil v předposledním odstavci tohoto článku z konce ledna 2011), a k připomínkám občanů (adresovaným k rukám vedoucího odboru dopravy MěÚ Třebíč) skutečně má být při vypracovávání studie optimalizace třebíčské MHD přihlédnuto.

Rozhodně vítám snahy o jisté zjednodušení systému linek ve spojení se zkrácením intervalu na nejdůležitějších linkách a se zavedením přestupního tarifu - to všechno jsou kroky, které by měly třebíčskou MHD zatraktivnit.

Z navrhovaných změn naopak považuji za nesystémové, aby do tzv. integrovaných obcí jezdily autobusy MHD Třebíč - obsluhu těchto obcí by měly - klidně i větším počtem spojů než v současné době (a nejen v pracovní dny, ale i o víkendech) - zajišťovat nikoliv městské, ale regionální autobusové spoje, které by nekončily jen v integrované obci, ale pokračovaly by do dalších, již samostatných a od Třebíče vzdálenějších, obcí.
Ale chápu, že toto bohužel nezáleží jen na rozhodnutí města, to už by bylo v kompetenci KÚ kraje Vysočina. :-(
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama