Červený označník na zastávce Kosmákova (dočasně) znovu na svém místě

29. listopadu 2011 v 7:18 |  Zajímavosti z provozu
V tomto článku z 15. listopadu t. r. jsem se zmínil mj. o tom, že na zastávce Kosmákova (ve směru jízdy linek č. 1 a č. 2 do centra města a linky č. 8 k Jitoně) nebyl na přelomu října a listopadu instalován označník nového typu, ale že zde až do poloviny listopadu zůstal původní označník s červeným nátěrem a že byl ze svého místa odstraněn až v polovině listopadu během úpravy chodníku v prostoru této zastávky.

Ke svému překvapení jsem ale o třináct dní později, v pondělí 28. listopadu, spatřil na této zastávce (která doznala změn v podobě nového dláždění chodníku a přípravy pro instalaci přístřešku pro cestující) červený označník znovu upevněný v zemi! Ale je zřejmé, že jde o věc pouze dočasnou - vedle stávajícího označníku již je připravena podstava pro nový stojan. Navíc, zastávka v tomto směru jízdy je stále provizorně přesunuta o několik desítek metrů západním směrem (až za křižovatku se silnicí spojující Kosmákovu ulici s Okrajovou ulicí), na posledním červeném označníku pevně usazeném do země je uvedeno sdělení "zastávka přesunuta - viz přenosný označník".

Nově upravený prostor zastávky Kosmákova a popisovaný označník jsem 28. listopadu zdokumentoval na toto video. "Poslední červený mohykán" je vidět i na této fotce.

Toho po celý den slunného, bezmlžného a dopoledne i téměř bezoblačného pondělí jsem zdokumentoval i další zajímavá místa, která souvisejí s MHD Třebíč a která v minulých týdnech změnila svoji podobu; navíc minulý týden došlo k jedné zajímavé provozní změně. Ale bližší pojednání o nich si nechám až do dalších článků, které sem vložím v následujících dnech až týdnech. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama