Drobná změna jízdního řádu linky č. 8

24. listopadu 2011 v 23:52 |  Změny jízdních řádů
Ne, nejde (bohužel) o úpravu časové polohy pozdně večerního spoje linky č. 8 do stavu, který by se reálně dal dodržovat.
Jde o úpravu časové polohy jiného spoje této linky. Viz krátké sdělení ze stránek http://www.tradomad.cz:

"Upozorňujeme cestující, že s platností od čtvrtka 1.prosince 2011 bude v celé své trase trvale uspíšen o 4 minuty spoj linky č. 8 na výjezdu ze zastávky Samešova - ze stávajícího odjezdu v 13:19 hod. na 13:15 hod..
Nový jízdní řád nebude vydáván, cestující ve svých knižních jízdních řádech od stávajících časů na zastávkách v celé trase spoje odečtou 4 minuty. Aktuální časy odjezdů budou uvedeny na označnících autobusových zastávek"


Mimochodem, u další zveřejněné informace na těchto stránkách, kterým je sdělení o připravovaných změnách v třebíčské MHD, jsem si všiml jedné zajímavosti:

" Záměry radnice přiblížil místostarosta Pavel Svoboda, který má své kompetenci dopravu: "V loňském roce byla provedena studie na optimalizaci městské autobusové dopravy, která konstatovala, že z 27 autobusů by při stávajícím režimu a optimalizaci spojů bylo možné zajistit provoz 24 vozidly."

Napadlo mě, že ke zmiňovanému snížení potřeby vozidel z větší části již došlo - po vyřazení Mercedesu O405 s evidenčním číslem 33 a Karosy B931 s evidenčním číslem 40, ke kterému došlo v průběhu dubna t. r., zajišťuje provoz MHD Třebíč 25 vozidel. Ze dvou třetin tak došlo k naplnění toho, co konstatovala uvedená studie (tzn. snížení počtu autobusů potřebných pro zajištění provozu všech spojů MHD Třebíč), aniž by přitom došlo k jakékoliv optimalizaci spojů. :-)


V souvislosti s chystanými změnami v třebíčské MHD proběhne od 5. do 16. prosince 2011 dotazníkové šetření, mající za cíl zjistit současné a budoucí potřeby občanů Třebíče, týkající se provozu městské autobusové dopravy. Více informací je k dispozici v této tiskové zprávě na stránkách www.trebic.cz.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama