Nové označníky zastávek (pokračování)

15. listopadu 2011 v 19:53 |  Zajímavosti z provozu
(pokračování tohoto článku)

Na přelomu října a listopadu nebyly vyměněny všechny staré označníky s červeným nátěrem. Jakoby pozapomenut zůstával na svém místě stále jeden z označníků na zastávce Kosmákova.
Byl na svém místě ještě 14. listopadu okolo poledne, což jsem tehdy zdokumentoval na toto video.

Ale o 24 hodin později už bylo, vlivem postupujících prací na úpravě přilehlého chodníku (tyto úpravy byly zřejmě důvodem, proč zde k výměně označníku nedošlo už před cca 2 - 3 týdny, jako tomu bylo na jiných zastávkách), všechno jinak. Zastávka pro uvedený směr jízdy byla dočasně přemístěna až za křižovatku s "boční" Okrajovou ulicí, a poslední červený označník, který býval pevně ukotven do země, již ležel "poražen" na zemi. 15. listopadu po poledni jsem v těchto místech pořídil toto video, je na něm vidět i vykopaný červený označník.
Předpokládám, že až budou úpravy chodníku dokončeny, bude i zde instalován označník nového typu.

Jedinými označníky zastávek, které mají dvě "nožky" a jsou napevno zapuštěny do země, zůstávají označníky na Karlově náměstí. Tyto označníky ale nemají barvu červenou, jaká byla použita na ostatních zastávkách, nýbrž barvu tmavěmodrou.

Jednou z cedulí na nových označnících je i cedule s textem "Třebíč" a pod ní uvedeným názvem konkrétní zastávky.
Výjimkou jsou tři zastávky na Žďárského ulici. Tato ulice totiž leží již v katastru obce Kožichovice, a proto je na cedulích na těchto třech zastávkách uveden název "Kožichovice", za kterým pak následuje název jednotlivé zastávky.
Dobře je to vidět na tomto videu ze zastávek Průmysl masný a Požární útvar, a také na tomto videu od zastávky Jitona.
V případě zastávky Průmysl masný navíc došlo k drobné změně názvu zastávky - na původním označníku bylo uvedeno "Průmysl masný, roz." (= rozcestí).

Na druhém odkazovaném videu je také vidět, že na zastávce Jitona se toho za poslední půlrok (video pořízené na této zastávce 6. května t. r. je k dispozici pod tímto odkazem) změnilo více. Nejen, že zde byl instalován nový označník, ale také došlo k natření dvou plechových "boud" na zeleno, stejně tak došlo k natření dřevěných částí zastávky; a také došlo k náhradě zadních stěn těchto "boud" - dříve byly tyto stěny tvořeny z hnědožlutého vlnitého materiálu, nyní jsou vyrobeny z vlnitého plechu. Stále zde ale zůstal zachován poslední exemplář z cedulek, které byly někdy okolo roku 1994 instalovány mezi "nožky" tehdejších označníků. Na této cedulce je uveden ještě dřívější název zastávky - Tusculum.
Poslední zastávkou MHD Třebíč, na které je stěna stále tvořena tím měkčím hnědožlutým vlnitým materiálem, zůstává zastávka Mototechna (pro směr jízdy do centra města).

Kromě uvedených videí jsem 14. a 15. listopadu pořídil i několik desítek fotek, které již jsou nahrány ve fotogalerii. Zvlášť jsem se zaměřil právě na zdokumentování nových zastávkových stojanů - aby byl v záběru, kromě autobusu, vidět i nový označník.

Kromě toho jsem se v minulém i tomto týdnu zaměřil na dokumentaci dalšího místa, které v minulých dnech postupně měnilo svůj vzhled. Ale o tom až v dalším, samostatném článku. :-)
 


Komentáře

1 illuminate illuminate | Web | 7. června 2016 v 20:12 | Reagovat

poctivé půjčky :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama