Nové označníky zastávek

13. listopadu 2011 v 22:39 |  Zajímavosti z provozu
Jak jsem už popisoval v předchozích článcích a v těchto komentářích, došlo na přelomu října a listopadu t. r. k náhradě zastávkových označníků s červeným nátěrem označníky novými. Nové označníky mají na rozdíl od jejich předchůdců pouze jednu "nožku" a nejsou "zapíchnuty" napevno do země, ale jsou upevněny do podstav, do kterých bývají upevňovány i dopravní značky.

Další informace o instalaci nových označníků, mj. důvody, proč se k tomuto kroku přistoupilo, jsou uvedeny v této tiskové zprávě na stránkách MěÚ Třebíč. Z výhod, které tato tisková zpráva neuvádí, bych zmínil ještě skutečnost, že na nových označnících je větší prostor pro jízdní řády, takže jízdní řád linky č. 9 na zastávách Komenského náměstí, Sucheniova, U Kapličky a Revoluční už není "odstřižen" tak, jak tomu bývalo na "červených" označnících, a jak jsem o tom psal v tomto článku.

Mimochodem, na fotce z tiskové zprávy je kromě nového označníku na zastávce Kaufland vidět i nově vybudované patrové parkoviště před hypermarketem. Přibližně o dva měsíce dříve vypadal stejný prostor ještě docela jinak, viz tato fotka Karosy B952 ev. č. 47 z 31. 8. t. r.

U těch označníků, které měly již dříve typ označníků upevněný nikoliv pevně do země, ale do podstavy (např. označníky na zastávce Mototechna), došlo pouze k přidání cedule s názvem "TRADO MAD" a uvedením čísel linek, které přes danou zastávku jezdí.

Některé nově instalované, případně některé nově upravené označníky jsou vidět na videích, která jsem přibližně před týdnem pořídil z interiéru autobusů. Obzvlášť jsem se zde zaměřil právě na zdokumentování nových označníků zastávek.

Nové označníky jsou vidět i na nově pořízených fotkách, v tuto chvíli jsou v galerii obrázků nahrány fotky pořízené do 7. 11. 2011 (včetně).
Za bližší připomenutí stojí srovnání fotky Mercedesu Citaro ev. č. 42 pořízené 6. 11. 2011 na zastávce Křížkovského s fotkou stejného autobusu stojícího na stejné zastávce, pořízenou 18. 9. 2011.
Stejný autobus, stejné auto v levé části snímku, stejné auto v pravém okraji snímku, jen ta obloha byla 6. 11. o něco "mlhavější", ale hlavně - označník na zastávce už byl docela jiný. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama