Nové zastávkové přístřešky a fotky pořízené 20. prosince 2011

20. prosince 2011 v 20:43 |  Aktualizace fotogalerie
Na některé zastávky byly v minulých dnech instalovány nové přístřešky s kovovou konstrukcí, skleněnými výplněmi a lavičkou k sezení. Jde o odlišný (konstrukčně jednodušší) typ přístřešků, než který je už řadu let u řady dalších zastávek.

Nové přístřešky byly instalovány na některých zastávkách, na kterých dosud žádný přístřešek nebyl - Týn (zastávka ve směru jízdy na Podklášteří), Samešova (ve směru z centra města), Hrotovická (v obou směrech); a také na zastávce Kosmákova ve směru jízdy od Březinovy na Hrotovickou, kde ale dosud platí, že autobusy zastavují u přenosného označníku o několik desítek metrů dále, a na zastávce v jejím obvyklém místě je pouze uvedeno upozornění o dočasném přemístění zastávky.

Toto upozornění je napsáno na posledním červeném označníku pevně ukotveném dvěma "nožkami" do země, tento "poslední červený mohykán" je vidět například na této fotce a také na tomto videu.

(Pozn. Uvedený seznam zastávek s novým přístřeškem nemusí být úplný, nesledoval jsem provoz ve všech částech města.)

Další fotky ze slunného úterý 20. prosince 2011 dokumentují zejména provoz autobusů na Karlově a Komenského náměstí. Pozadí (resp. v jednom případě naopak popředí) snímků tvoří vánoční výzdoba na sloupech pouličního osvětlení, ale například i svíčky na podstavci sochy Cyrila a Metoděje a portrét zesnulého Václava Havla.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama