Průzkum MHD v Třebíči 2011

10. prosince 2011 v 13:16
Jak jsem se zmínil v posledním odstavci tohoto článku, tak v období od pondělí 5. do pátku 16. prosince probíhá dotazníkové šetření, "mající za cíl zjistit současné a budoucí potřeby občanů Třebíče, týkající se provozu městské autobusové dopravy".

Formulář je k dispozici na stránkách www.trebic.cz, pod tímto odkazem.

Kromě výše uvedené strohé informace přidám několik postřehů k obsahu tohoto formuláře:

- Myslím si, že banner s odkazem, umístěný na titulní straně stránek www.trebic.cz, by měl být výraznějí v tom smyslu, aby z něj bylo patrné, že jde o průzkum související s MHD. Všeobecný symbol "tužka a papír" (kde až po najetí myší na tento banner se objeví text "Průzkum MHD v Třebíči 2011", nepovažuji za příliš výrazný.

- Mezi otázkami zaměřenými na spokojenost cestujících se současným stavem MHD Třebíč postrádám dotaz na spokojenost s obsahem a formou internetových stránek dopravce. Tedy nejen "informace o jízdě ve vozidle (standard/mimořádnost)".
Zde by mě zajímala spokojenost cestujících se stavem, kdy na stránkách www.tradomad.cz nebyla např. uvedena ani informace o (podle původního plánu dvoudenní, nakonec pouze jednodenní) uzavírce části Koželužské ulice a s ní souvisejícím neobsluhováním zastávky Borovina, BOPO, ke kterému došlo 1. října tohoto roku.

Podobně tak dosud ani nedošlo k úpravě obsahu stránek s jízdními řády, na které je odkazováno přímo ze stránek www.tradomad.cz, čímž nedošlo k naplnění obsahu tohoto sdělení, které bylo uveřejněno na stránkách dopravce a na vývěskách na zastávkách a v autobusech a kde stojí, že "Aktuální časy odjezdů budou uvedeny na označnících autobusových zastávek a na webových stránkách dopravce."

Pravda, na rozdíl od stavu před 2 lety (viz poslední rubrika "Změna nabídky") jde o zlepšení funkce stránek www.tradomad.cz, protože v průběhu roku 2009 byly stránky dokonce zavirovány, a během roku 2010 neinformovaly téměř o žádných mimořádnostech (o čemž jsem psal ve druhé části tohoto článku). :-)

- Trochu úsměvně na mě působí dotaz na spokojenost se změnami jízdních řádů a počtu spojů za poslední dva roky, vzhledem k tomu, že počet spojů, u kterých během posledních dvou let došlo ke změnám, se dá spočítat snad na prstech jedné ruky, a snad jen v jednom případě nešlo pouze o úpravu časové polohy některého spoje, ale přímo o zavedení spoje nového...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama