První den provozu autobusů MAN Lion´s City

22. prosince 2011 v 18:33 |  Zajímavosti z provozu
Dnes, ve čtvrtek 22. prosince 2011, byly uvedeny do provozu tři nové autobusy značky MAN, typu Lion´s City. Po dopolední prezentaci autobusů, proběhnuvší v blízkosti vánočního stromu na Karlově náměstí, vyjely autobusy po poledni na pravidelné spoje s cestujícími.

Fotky těchto tří autobusů, které jsem během této prezentace a během prvních hodin jejich provozu pořídil, jsem vložil do tří nově vytvořených složek:


Kromě toho jsem pořídil i několik videosekvencí, následně sestříhaných do tohoto videa.

Na interiéru autobusů mě nejvíce zaujalo zajímavé uspořádání sedadel nad motorem a také tři "opěradla" (nikoliv sedadla) na zadní stěně autobusu. Stejně jako u dvou plynových Mercedesů s plynovým pohonem, mají i tyto autobusy (které ale mají dieselový, nikoliv plynový pohon) rozšířený prostor naproti prostředním dveřím, určený zejména pro kočárky, případně invalidní vozíky. Sedadla u těchto autobusů mi přijdou o něco tvrdší než u jiných typů autobusů jezdících na linkách MHD Třebíč.

Na rozdíl od většiny jiných autobusů, které byly uvedeny do provozu v posledních cca třech letech, nové tři MANy mají již od prvního dne provozu instalovány displeje, a to jak venkovní, tak v interiéru autobusu. Nálepky s evidenčními čísly (zatím?) na autobusech nejsou.

Jak bylo uvedeno již v této tiskové zprávě, tak novotou vonící autobusy jezdily první den svého provozu bez vybírání jízdného.
Ale jestli mělo být účelem tohoto opatření, aby si lidé mohli nové autobusy takříkajíc vyzkoušet, pak mělo podle mého názoru být také uvedeno, na kterých spojích (potažmo kterých linkách) budou tyto autobusy první den jezdit. To ale nikde uvedeno nebylo, a pro většinu cestujících (z těch, kteří si kupují jednotlivé jízdenky) byla možnost cestovat zdarma spíše příjemným překvapením (a možná si ani nevšimli, že jedou docela novým autobusem).

Překvapivým zjištěním pro mne bylo, že autobusy odjely z prostoru u vánočního stromu na Karlově náměstí už krátce před 11. hodinou. První informace, kterou jsem o té prezentaci nových autobusů na Karlově náměstí slyšel, sice hovořila o tom, že tam ty autobusy budou vystaveny mezi 9. a 11. hodinou, ale následně jsem považoval za určující informace uvedené v této tiskové zprávě, kde se píše o tom, že prezentace autobusů bude probíhat od 10 do 12 hodin...
Každopádně, naštěstí jsem tam byl už před 11. hodinou, takže exteriér i interiér vozidel jsem si, ještě před jejich prvním nasazením do provozu, s cestujícími mohl prohlédnout a také patřičně zdokumentovat. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama