Zastávka Borovina, BOPO s tzv. Kasselským obrubníkem

6. prosince 2011 v 13:26 |  Zajímavosti z provozu
V průběhu listopadu došlo k rekonstrukci chodníku v prostoru zastávky Borovina, BOPO pro směr jízdy ve směru do centra města.

V rámci rekonstrukce byl v prostoru zastávky instalován tzv. Kasselský obrubník, který má usnadnit nájezd autobusů co nejblíže k hraně chodníku a tím i ulehčit nástup a výstup cestujících do/z autobusu. Více informací o přestavbě chodníku je uvedeno v tiskové zprávě na stránkách třebíčského městského úřadu**.

Během přestavby chodníku v prostoru zastávky zastavovaly autobusy o několik desítek metrů dále směrem k sídlišti Za Rybníkem. I v těchto místech došlo k úpravám chodníku (dříve byl v téměř stejné výšce jako vozovka, nyní je výškový rozdíl větší; dále byl použit jiný typ dláždění, než jaký se zde nacházel předtím), zde ovšem (pochopitelně) bez instalace Kasselského obrubníku.
Video dokumentující stav výstavby nového chodníku a obrubníku k 6. 11. 2011 je k dispozici pod tímto odkazem. Video pořízené na stejném místě o den později je nahráno tady.

V úterý 15. listopadu byl Kasselský obrubník a k němu přiléhající chodník již dokončen, zbývalo dokončit vydláždění navazující části chodníku směrem k bývalé vrátnici někdejší továrny BOPO. Autobusy tehdy stále ještě zastavovaly o kousek dále, u přenosného označníku. Viz toto video.

A v pondělí 28. listopadu, kdy už byla zastávka Borovina, BOPO ve směru do centra navrácena zpět do původní polohy, jsem zdokumentoval na video již plně předlážděný chodník v prostoru a okolí zastávky, a samozřejmě také nový obrubník, včetně příjezdu autobusu k němu. Video můžete zhlédnout po klliknutí na tento odkaz.


** Na tomto místě si dovolím drobnou poznámku k uvedené tiskové zprávě: Kdybych nevěděl, že zastávka s (již zastaralým) názvem Borovina, BOPO už dávno existuje (a to v obou směrech jízdy), tak bych si, zejména po přečtení vět "Radnice buduje v těchto dnech novou autobusovou zastávku v Koželužské ulici" a "V souvislosti s úpravou křižovatky staví odbor dopravy městského úřadu i zastávku Borovina - Bopo ve směru do centra" myslel, že ta zastávka (minimálně pro směr jízdy do centra města) dosud vůbec neexistuje. A ne, že již existuje a bude nadále fungovat na stejném místě jako dosud a že došlo "pouze" k úpravě chodníku a instalaci nového speciálního obrubníku v jejím prostoru. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama