Fotky a videa z prvních tří lednových týdnů

20. ledna 2012 v 8:53 |  Aktualizace fotogalerie
V galerii obrázků již jsou nahrány fotky pořízené v průběhu prvních tří lednových týdnů. Až na několik výjimek jde výhradně o fotky pořízené během slunné středy 18. ledna 2012.
Až do 13. ledna byly třebíčské ulice prosté sněhové pokrývky, poté se situace změnila. Pro srovnání - například v Brně nebyl sníh vůbec, naopak ve výše položených oblastech Českomoravské vrchoviny se sníh držel - na rozdíl od Třebíče - i v prvních dvou lednových týdnech.

Po dodání nových 3 autobusů MAN a následném vyřazení stejného počtu Karos typu B932 došlo i k přesunům některých řidičů mezi jednotlivými autobusy (nadpoloviční většina řidičů MHD má přidělen "svůj" konkrétní autobus, a na ostatních autobusech jezdí jen výjimečně).
Jedním z důsledků tohoto kroku je i odstranění podkovy z Mercedesu Citaro s evidenčním číslem 42. Nový stav, kdy po podkově zbyly jen dvě malé dírky, je vidět na této fotce.
Podkova byla upevněna na spodní části čela tohoto autobusu od časného jara roku 2009, kdy v souvislosti s tehdejší dodávkou tří nových Tedomů C12G a vyřazením tří Karos typu B732 rovněž došlo k přesunu některých řidičů mezi jednotlivými autobusy. Předím zdobila stejná podkova čelo dnes již vyřazené Karosy B732 s evidenčním číslem 50.

Fotky a videa z již zmiňovaného 18. ledna dále dokumentují stav, kdy místo některých označníků, které byly na svá místa instalovány teprve na přelomu října a listopadu roku 2011, byly instalovány označníky provizorní (!) - viz tato fotka z blízkosti zastávky Marie Majerové. Dalšími zastávkami, u kterých byly (vždy ale na jedné z dvojice zastávek) instalovány přenosné označníky, byly - Nemocnice, U Lípy, Kubišova a Kosmákova (možná i na dalších, ale nesledoval jsem provoz v celé Třebíči). První tři jmenované označníky jsou dobře vidět i na tomto videu, pořízeném z autobusu jedoucím na jednom ze spojů linky č. 4.

Na zastávce Kosmákova je situace o to paradoxnější, že provizorní označník je na zastávce ve směru jízdy linky č. 1 k poliklinice - tedy tam, kde již byl umístěn označník nový; zatímco na zastávce Kosmákova v protějším směru jízdy (kde vydržel předchozí červený označník napevno zapuštěný do země o 2 - 3 měsíce déle než na ostatní zastávkách a kde se několik týdnů zastavovalo o několik desítek metrů dále u provizorního označníku) je již instalován nový typ označníku.

Drobné změny doznal vnější vzhled autobusu MAN s RZ 4J4 20-65 - jde o nálepky na vnější straně zrcátek.
Výčet zastávek s novými přístřešky, který jsem uvedl v tomto příspěvku, nebyl úplný - stejný typ proskleného přístřešku je i na zastávce Nová (pro směr jízdy k zastávce Na Příkopech).

Na této fotce z Karlova náměstí je dobře vidět, že již byla (pochopitelně) odstraněna vánoční výzdoba ze sloupů veřejného osvětlení.
Na Karlově náměstí jsem 18. ledna také pořídil toto video, dokumentující mj. střídání vozidel nasazených na linku č. 3, kdy na spoji s odjezdem z Karlova náměstí ve 12:00 h jede jiné vozidlo, než které jelo na předchozím spoji v 11:30 h a které zase pojede na následujícím spoji ve 12:30 h.
 


Komentáře

1 autobusytrebic autobusytrebic | 21. ledna 2012 v 22:54 | Reagovat

Doplnění článku: Nový přístřešek je instalován také na zastávce U Kotelny (ve směru jízdy k poliklinice), viz video: http://www.youtube.com/watch?v=TV98zPo2W3k

Video od zastávky Kosmákova (s přístřeškem instalovaným během prosince + s jedním označníkem nový a druhý provizorním): http://www.youtube.com/watch?v=ASGtgzvhBIQ

Provizorní označník na zastávce U Lípy (ve směru jízdy do centra města): http://www.youtube.com/watch?v=2ei-Ba5G9dQ

2 autobusytrebic autobusytrebic | 24. ledna 2012 v 2:56 | Reagovat

Včera (tj. 23. 1. 2012) už byl na zastávce Marie Majerové místo přenosného označníku zase ten "obvyklý".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama