Zastávka Správa silnic a její zajímavosti

16. ledna 2012 v 2:04 |  Monografie zastávek
Zastávka Správa silnic leží v horní části Hrotovické ulice, v jihovýchodní části města. Z linek MHD Třebíč je obsluhována pouze linkou č. 8, která jezdí v trase (Samešova -) Karlovo náměstí - Jitona. Kromě toho zde zastavují i linkové regionální autobusy dopravců TRADO BUS a Oldřich Řezanina.

Zastávka se nachází za ("za" ve směru od centra města) křižovatkou Hrotovické ulice se silnicí vedoucí do průmyslové zóny a v obou směrech je vybavena zastávkovými zálivy. Pouze zastávka ve směru jízdy do centra města má instalován i prosklený přístřešek, který umožňuje komfortní čekání na autobusový spoj i v případě nepříznivého počasí.

V uvedené poloze se tato zastávka nenachází nijak dlouho (bohužel nevím přesně, ve kterém roce došlo k jejímu přemístění, odhadem to mohlo být snad někdy mezi lety 2003 - 2006). Původně totiž byla umístěna o něco jižněji, v prostoru před sběrným dvorem. Nebyla zde dvojice zastávek, jak tomu bývá u většiny ostatních zastávek, ale pouze jedna zastávka (s jedním zastávkovým označníkem), k níž spoje linky č. 8 jezdily v obou směrech jízdy - při cestě z centra města k Jitoně (konečné zastávce linky č. 8, která ale v té době ještě nesla název Tusculum) jezdil každý spoj linky č. 8 po jednom krátkém úseku Hrotovické ulice vždy dvakrát. Popisovanou trasu jsem zakreslil do mapy.

Prostor původní zastávky Správa silnic jsem v listopadu 2011 zdokumentoval na toto video.

Zastávka Správa silnic a její blízké okolí je vidět i na několika fotografiích - například Mercedes Citaro ev. č. 28 jedoucí okolo prostoru bývalé zastávky Správa silnic, stejný autobus na tomtéž spoji, přijíždějící k dnešní zastávce Správa silnic (zastávce ve směru jízdy do centra města), tato fotka dnes již vyřazené Karosy B732 s evidenčním číslem 56, jedoucí okolo zastávky Správa silnic (ve směru jízdy z centra města) k Jitoně, odkud pak jela na spoji linky č. 8 k zastávce U Lípy a dále jako spoj linky č. 4 do Týna (pokud na tomto spoji jede autobus bez displejů, jede s označením linky č. 4 už od Jitony); stejný spoj linky č. 8 jedoucí pouze v trase Jitona - U Lípy je vidět na příjezdu k zastávce Správa silnic i na této fotce (v prostoru bývalé zastávky Správa silnic je vidět hromadu sněhu).

Na některých z odkazovaných fotek je vidět i zastávkové označníky této zastávky v jejich dřívější podobě; na přelomu října a listopadu roku 2011 u nich došlo k doinstalování nové tabulky s výrazným nápisem "TRADO MAD" a pod ním uvedeným číslem 8. Tato tabulka nahradila dřívější cedulku, na které bylo uvedeno pouze poměrně malé číslo "8" (což pochopitelně oznamuje, jaká že linka MHD Třebíč přes tuto zastávku vlastně jezdí); tuto cedulku je nejlépe vidět zřejmě na této fotce, pořízené jen několik týdnů před jejím odstraněním a nahrazením větší tabulkou tmavěmodré barvy.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama