Fotky a videa z posledního lednového týdne a z první únorové dekády

10. února 2012 v 2:04 |  Aktualizace fotogalerie
Do fotogalerie byly postupně nahrány fotky z posledního lednového týdne a z první únorové dekády. Totéž platí pro několik videí, která jsem nahrál na své stránky na YouTube.

Ve čtvrtek 26. ledna jsem nezdokumentoval jen "trolejbusové archeologické prvky" na mostě nad Rafaelovou ulicí, ale i zastávku Samešova s novým přístřeškem. Přístřešek je dobře vidět i na této fotce.
Dále jsem objevil jeden zajímavý pohled, nebo možná lépe řečeno průhled. Dosud jsem netušil, že z blízkosti zastávky ZŠ Na Kopcích může být tak dobře vidět část budovy ZŠ Týnská (která je od tohoto místa vzdálena asi 1800 metrů). Ale je to tak, viz tady. :-)

V mrazivě přituhujícím pondělí 30. ledna jsem most a jeho blízké okolí (například neúplnou trolejovou bránu) navštívil znovu.
Jak jsem psal například v tomto článku, tak se snažím zdokumentovávat místa, kde nejde jen o "zvěčnění" samotného autobusu, ale i o měnícího se okolí.
Jedním z takových se stala i křižovatka Modřínové a Samešovy ulice, případně samotná část Samešovy ulice, odkud je dobře vidět rozestavěné řadové domy na sídlišti Na Kopcích.

Most nad Rafaelovou ulicí není zajímavý jen z hlediska "trolejbusově-archelogického", ale i tím, že se z něj dá zdokumentovat autobus jedoucí na lince č. 3 v trase od zastávky Modřínová přes zastávku ZŠ Na Kopcích až po zastávku Mototechna (viz mapa) - 26. ledna jsem takto zdokumentoval Mercedes Conecto s ev. č. 23, 30. ledna pak Mercedes Citaro s ev. č. 42.

V období silně mrazivého počátku února jsem alespoň "ilustračně" zdokumentoval nový zastávkový přístřešek na zastávce Nová a odjezd autobusu MAN s RZ 4J4 20-67 od zastávky Nádražní. Škoda, že druhý jmenovaný videozáznam kromě obrazu a zvuku nezachycuje také zimu, protože by to stálo za to - v tu chvíli bylo venku asi patnáct stupňů pod nulou...

Ve čtvrtek 9. února 2012 jsem postřehl, že autobus MAN s RZ 4J4 20-65 má na přední i zadní straně vozidla nálepku s evidenčním číslem 21, a autobus stejného typu s RZ 4J4 20-66 má nalepeny štítky s evidenčním číslem 38. Opět tak došlo k situaci, že nové autobusy takříkajíc "zdědily" svá evidenční čísla po svých nedávno vyřazených předchůdcích. :-)
Třetí MAN Lion´s City, ten s RZ 4J4 20-67, v uvedený den nálepku s evidenčním číslem nalepenou neměl.

Všechny tři MANy, ale i několik dalších autobusů, jsem 9. února večer, za vytrvaného sněžení, zdokumentoval v prostoru zastávek na Karlově náměstí na toto video.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama