Přidání několika starších videí na YouTube

14. února 2012 v 2:10
Na své stránky na YouTube jsem nahrál několik videozáznamů, které jsem pořídil v průběhu loňského roku, ale buď jsem na ně pozapomněl (a tím pádem jsem je nenahrál na YouTube), anebo na jejich nahrání krátce po jejich pořízení nebyl čas. :-)
Z větší části jde přitom o videozáznamy dokumentující něco, co už nyní, byť po relativně krátké době, neplatí.

První tři videa byla pořízena 30. června 2011 ráno. První z nich je odjezd Karosy B932 od zastávky Augustýna Kratochvíla. Vozidlo, které bylo na počátku roku 2012 vyřazeno z provozu, jede na tomto videu na časně ranním spoji linky č. 4, který "virtuálně" ukončí jízdu na zastávce Dřevařské závody, odkud bude ihned (bez nutnosti nového odbavení cestujících) pokračovat jako linka č. 8 k Jitoně. Protože jde o vozidlo bez displejů (u kterých se dá změnit označení linky stisknutím jednoho tlačítka), ale s cedulkami, jede s označením linky č. 8 už ze své výchozí zastávky.

Druhým z nich je odjezd Mercedesu Citaro s ev. č. 39 od stejné zastávky. Z videa je patrné, že bylo pořízeno ještě v době, kdy se na displejích autobusů objevovala nejen konečná, ale i výchozí zastávka. Jde o časně ranní spoj linky č. 5, a v této části dne začíná většina spojů této linky nikoliv u Nového hřbitova, ale na zastávce Týn. A nejinak tomu bylo i u tohoto spoje.

Třetím videem je příjezd Karosy B932 s evidenčním číslem 49 ke konečné zastávce linky č. 6 na Karlově náměstí. Vozidlo přijelo tzv. technickou jízdou, bez cestujících. Video bylo pořízeno o necelou hodinu později než první odkazované video. Z toho vyplývá, že oběhy jsou postaveny tak, že vozidlo jedoucí na jednom z ranních spojů linky č. 4 navazujících na zastávce Dřevařské závody na linku č. 8 k Jitoně, pokračuje (zřejmě po určité pauze) na ranních spojích linky č. 6.

Další tři videa pocházejí z počátku září 2011. Konkrétně jde o Mercedes Citaro s ev. č. 25, odjíždějící od zastávky ZŠ Na Kopcích. Video bylo pořízeno v pátek 2. září 2011 před polednem.
O necelé tři dny (a pro moji maličkost i mnoho nových cestovatelských zážitků :-) ) později vznikl tento videozáznam z Bráfovy ulice - Mercedes Conecto jedoucí na lince č. 8, jeden z Tedomů na lince č. 4, a nakonec jeden z časně ranních (video bylo pořízeno před čtvrt na šest) linkových spojů.
V té době jsem také krátce zdokumentoval prostor zastávky Míčova v její dřívější poloze.

Předposledního záříjového dne, jednoho z mnoha nádherně slunečných dní loňského babího léta, jsem pořídil krátký videozáznam z Komenského náměstí - jde o odbočení Karosy B932 s ev. č. 38 do Sucheniovy ulice. V době pořízení videa zbývaly tomuto autobusu již jen 3 měsíce aktivního života...
Posledním z nově nahraných videí je průjezd Mercedesu Conecto ev. č. 31 z Jiráskovy ulice přímým směrem do Křížkovského ulice. I zde jde o drobnou dokumentaci něčeho, co už je minulostí - v záběru je vidět i (dnes již odstraněný) "červený" označník zastávky Jiráskova.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama