Změna jízdního řádu linky č. 8

23. března 2012 v 19:22 |  Změny jízdních řádů
Přepis sdělení, které je již od druhé poloviny února vyvěšeno na zastávkách i ve vozidlech a přibližně od 10. března i uvedeno na stránkách www.tradomad.cz:

"ZMĚNA JŘ MAD V TŘEBÍČI

Upozorňujeme cestující, že s platností od pondělí 2. dubna 2012

- budou posunuty spoje na lince č. 8 s odjezdy ze zastávky Kožichovice, Jitona:

- ze 14:30 hod. na 14:35 hod.
- z 15:30 hod. na 15:35 hod.
- z 18:05 hod. na 18:10 hod.

Nový jízdní řád nebude vydáván. Aktuální časy odjezdů budou uvedeny na označnících autobusových zastávek."
K výše uvedenému sdělení dodávám: Tak se na zastávce Nádražní objeví nově vylepený jízdní řád, který bude mít posunuté časové polohy tří odpoledních/večerních spojů, ale u pozdně-večerního spoje tam bude pořád uveden "vylhaný" čas 22:13 h (více o tomto tématu jsem psal tady).
Nedávno jsem uvedený pozdně-večerní spoj linky č. 8 opět použil (resp. já jsem jej chtěl použít v posledním cca 1,5 roce daleko vícekrát, ale většinou mi ujel právě kvůli tomu, že jel asi o 3 minuty dříve, než je uvedeno v jízdním řádu) a po příjezdu na zastávku Nádražní asi ve 22 h 11 min. 40 s skutečně autobus čekal do času odjezdu (tedy do těch 22:13 h).

Něco takového by mělo být samozřejmostí, ale jedna z (zjevně pravidelných) cestujících se v tom autobuse hlasitě divila, "na co že se to čeká". Po mojí odpovědi, že stanovený čas odjezdu z této zastávky je 22:13 h, se dále divila, že "takto jí může ujet přípoj na Karlově náměstí". Mám-li být ironický, tak musím uvést, že nechápu, čemu se ta paní divila - ten čas odjezdu je takto stanoven minimálně od 1. 1. 2006 (možná to tak bylo i dříve), takže jistě už přes 6 let se ze zastávky Nádražní odjíždí (nejdříve) ve 22:13 h, a pokud sem autobus dojede dříve, tak se musí "čekat na čas". :-)

Další zajímavostí, která mě k posunu časových poloh tří spojů linky č. 8 napadá, je, že u spoje jedoucího od Jitony místo ve 14:30 až ve 14:35 bude problém stíhat dojet na Karlovo náměstí na požadovaný čas 14:50 h (vozidlo z uvedeného spoje přechází na linku č. 9 s odjezdem z Karlova náměstí právě ve 14:50). Jde o období největší odpolední špičky, kdy bývají nejdelší kolony před křižovatkami, což bývá příčinou zpožďování tohoto spoje.
Nyní je na Karlově náměstí pětiminutová "pauza na vyrovnání zpoždění", ale ta s uvedenou změnou jízdního řádu zanikne...

Jestli nedošlo ke změně v obězích a stále platí stav, jehož jsem byl svědkem v loňském roce, tak to také znamená, že prostoj vozidla na konečné u Jitony se opět o něco prodlouží (k jednomu prodloužení došlo k 1. 12. 2011, kdy byl uspíšen spoj linky č. 8 jedoucí okolo 13:20 h od Samešovy k Jitoně), a to téměř až na hodinu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama