Změny vnějšího vzhledu autobusů, doplnění předchozích článků

17. března 2012 v 0:23 |  Zajímavosti z provozu
V galerii obrázků jsou v této chvíli nahrány fotky pořízené do 15. března (včetně). Vzhledem k tomu, že v uplynulých týdnech jsem pořídil fotek autobusů MHD Třebíč spíše méně než více, stíhal jsem nově pořízené fotky nahrát vždy krátce po jejich pořízení (v případě pořízení velkého počtu fotek během krátkého časového období tomu může být - a také že bývalo - jinak).

Ze změn vnějšího vzhledu autobusů, kterých jsem si všiml: Mercedes Citaro s ev. č. 28 již nemá na pravém boku reklamu na brněnskou jazykovou školu. Tato reklama na něm byla nalepena jen několik týdnů.
Zajímavou novou reklamu má na zádi autoubusu nalepenu Mercedes Citaro CNG s ev. č. 50, ale zatím nemám fotku této reklamy.
V předchozím článku jsem uvedl mj. myšlenku, že vzhledem k omezeným prostorovým možnostem prostoru zastávek na Karlově náměstí (ale i kvůli zajištění větší stability jízdního řádu a garance přípojů) by mohlo být vhodné, posunout časové polohy linek č. 2 a č. 3 tak, aby se zde přímo nepotkávaly s linkami č. 1, č. 4 a č. 5.
Praktickou ukázkou možné kolize příliš velkého počtu autobusů může být i toto video, pořízené v prostoru zastávek okolo 12. hodiny, kde se zde najednou sejde 5 různých autobusů.

Když jsem v tomto článku uváděl, že chystané změny v třebíčské MHD vnímám jednoznačně pozitivně, tak jsem tím měl na mysli případné změny ve smyslu: zlepšení obsluhy dosud nedostatečně ("nedostatečně" ve srovnání s jinými srovnatelnými oblastmi města) obsloužených oblastí, zefektivnění provozu tak, že "za stejné peníze bude možné mít víc muziky" (a tou "muzikou" bude i zkrácení intervalu nejen ve špičce, ale i v sedle pracovního dne), ale s předpokladem, že u žádného dosavadního spojení nedojde ke zhoršení nabídky spojů.

Tento můj "pohled na věc" pochopitelně stále platí - ale právě proto bych asi měl poopravit tvrzení, že "chystané změny v třebíčské MHD vnímám jednoznačně pozitivně". Nechci zde uvádět podrobnosti k tomuto tématu, přesto jsem potřeboval za vhodné se nyní takto vyjádřit. Z tohoto důvodu jsem přial i nové komentáře k článku o zastávce ZŠ Na Kopcích, protože tento článek a hlavně komentáře k němu napsané - polemizující o (ne)dostatečnosti současné obsluhy této zastávky městskou autobusovou dopravou - s tímto tématem rovněž souvisejí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama