Fotky a videa z 5. dubna 2012

5. dubna 2012 v 21:40 |  Aktualizace fotogalerie
Do galerie obrázků jsem nahrál fotky pořízené ve čtvrtek 5. dubna 2012 a na YouTube jsem nahrál videa pořízená stejného dne. Po delší době šlo z mé strany o relativně větší dokumentaci provozu třebíčské MHD, jinak to v minulých týdnech bylo spíše o "vyfocení/nafilmování toho, co náhodou zrovna jelo kolem mě".

U těch autobusů, které jsem viděl v provozu, jsem si nevšiml žádné změny jejich vnějšího vzhledu (nová reklama apod.), ale v případě některých fotek je na nich vidět zajímavé pozadí. Skutečnost, že již nějaký ten den tu máme jaro, je vidět na fotce Mercedesu Citaro s ev. č. 39 v pozadí s čápem na komíně nebo fotce Mercedesu Citaro s ev. č. 42 v pozadí se zelenajícími se keříky. Pozadí některých fotek pořízených na Karlově náměstí tvoří zábavní atrakce na třebíčském "rynku" - viz například tady, tady nebo tady. Některé fotky z Komenského náměstí, například tato, dokumentují kromě autobusu i měnící se tvář prvního podlaží obchodního domu Máj (lidově zvaného Septik).
Jen část fotek byla pořízena za slunečního svitu a tím pádem s možností tzv. násvitu, protože jen po část dne vykouklo slunce zpod mraků.

V předchozím článku jsem psal o změně časových poloh několika spojů linky č. 8 a několika aspektech s tím souvisejících. Nyní, několik dní po uskutečnění této změny, jsem některé z těchto aspektů zdokumentoval.
Nově nalepený jízdní řád linky č. 8 na Komenského náměstí - ačkoliv v této verzi platí tento jízdní řád teprve od 2. 4. 2012, přesto je na něm uvedena platnost "od 1. 1. 2009"... Časový údaj u pozdně-večerního spoje této linky stále "provokativně" uvádí "vylhaný" čas 22:14 h. Zajímalo by mě, v kolika případech řekněme v minulých 12 měsících (tedy zhruba z 250 případů, protože tolik bylo v uvedeném období pracovních dní) tento spoj odjel ze zastávky Komenského náměstí opravdu až ve 22:14 h....

Stejně tak jsem v předchozím článku psal o tom, že posunutí časové polohy jednoho z odpoledních spojů linky č. 8 znamená odstranění pětiminutového prostoje vozidla (mezi 14:45 a 14:50 h) na Karlově náměstí mezi příjezdem na lince č. 8 a odjezdem na linku č. 9. A že v případě zpoždění spoje (což se může snadno stát, protože v tuto denní dobu bývají třebíčské ulice zaplněné automobily) se bude zpoždění přenášet i na linku č. 9.
A tak se tomu stalo i dnes - viz toto video - autobus, který na Karlovo náměstí přijel na lince č. 8, ihned pokračuje jako linka č. 9 - bez pauzy, a i tak odjel ze své výchozí zastávky s asi dvouminutovým zpožděním.

V 15:15 h jsem pak zdokumentoval opačnou situaci, kdy vozidlo, které na Karlovo náměstí přijelo z Poušova na lince č. 9, ihned jako spoj linky č. 8 k Jitoně - viz tento odkaz. K této situaci ale docházelo již dříve, nejde o něco, co by vzniklo až s tou změnou jízdního řádu linky č. 8, která vešla v platnost toto pondělí.
Posledním videem z dnešního dne je toto video z dolní strany Karlova náměstí. Je zde vidět kolotoče i další atrakce, a poté i průjezd Mercedesu Citaro (CNG) s ev. č. 50.

Tak to je pro dnešek (i pro několik následujících dnů) vše. Všem návštěvníkům svých stránek přeji pohodové prožití velikonočních svátků, a pokud pro vás bude některý z nadcházejících dní významný i v jiném než "velikonočním" ohledu, tak vám také přeji všechno nejlepší. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama