Postřehy z brouzdání po stránkách www.tradomad.cz a mhdspoje.cz

12. dubna 2012 v 2:47
V předchozím článku (který jsem sem vložil teprve před cca 10 hodinami) jsem psal o tom, že na internetových stránkách, na které je odkazováno z oficiálních stránek dopravce (v odkazu "jízdní řády MAD"), konečně byly aktualizovány jízdní řády linek č. 1, 3, 5 a 8 - tedy těch, u kterých v posledních cca 3 letech proběhly drobné změny, ale tyto změny nebyly zaneseny do oněch internetových jízdních řádů. (Bohužel, zároveň došlo ke "zmizení" jízdních řádů linek č. 2, 4, 6, 7 a 9...)

Jízdní řády těch linek č. 1, 3, 5 a 8 jsem si prohlédl a všiml jsem si, že to není bez chyb. U jízdního řádu linky č. 8 (u kterého tam je uvedeno, že "platí od 1. 1. 2009", přitom v té verzi, v jaké tam je uveden, platí až od 2. 4. 2012) je uvedena zastávka Tusculum (!) Přitom k přejmenování zastávky z "Tusculum" na "Jitona" došlo právě na přelomu let 2008 a 2009... U spoje jedoucího od Jitony ve 14:10 h chybí v jízdním řádu poznámka, že jede jen na zastávku U Lípy (odkud pak jede jako spoj linky č. 4 do Týna)...

Všiml jsem si, že na stránkách www.tradomad.cz je zastaralých údajů více. Schéma linek MHD Třebíč uvádí právě ještě starý název "Tusculum" a nikoliv nový název "Jitona". V sekci "tarif" je uvedeno, že ceny jsou uvedeny včetně DPH 5%. Taková sazba DPH se v Česku stala minulostí k 1. 1. 2008. Přitom v této sekci je poznamenáno, že její nejnovější aktualizace je z 4. 11. 2008 - takže změna údaje alespoň na (v tom září 2008 platných) 9 % se snad při té poslední aktualizaci provést dala... V sekci "reklama" je uveden odkaz na zprostředkovatele reklamních polepů na autobusech. Tento odkaz je však již delší dobu neplatný. Pravda, oko mé potěší při pohledu do té sekce "reklama" pět fotek (i když pouze v miniaturní podobě) různých "sedmičkových" Karos (čtyř městských, jedné "linkové"), u kterých je jasné, že jsou již všechny "v pánu". :-)

Zajímavou kapitolou jsou i stránky mhdspoje.cz, na které je odkazováno ze stránek www.tradomad.cz. Na horní liště stránky jsou uvedeny odkazy na některá města, resp. jejich provozy MHD. Ovšem některé z odkazů již nefungují (Děčín, Hradec Králové, Karlovy Vary, Olomouc, Plzeň, Teplice) anebo odkazují na jiný provoz MHD, než kteréhož název nesou (po kliknutí na odkaz "Chomutov a Jirkov" se dostanete na stránky jihlavského dopravního podniku, stejně jako po kliknutí na odkaz "Jihlava").

Opět je však (alespoň z "hobbystického" úhlu pohledu) pravda, že nic není černobílé - těch 8 fotografií třebíčských autobusů pořízených pravděpodobně v létě roku 2001 (usuzuji tak z různých detailů na fotkách jako již nové logo Eurotelu - ještě o rok dříve to byl EuroTel - ale ještě stará loga České spořitelny a Komerční banky) je pro mne velmi cenných. Nejvíce to platí asi pro tuto fotku, kde je vidět Karosy odstavené v areálu společnosti Trado na Hrotovické ulici. Nejen, že se zde autobusy v současné době již neodstavují, ale všechny autobusy zobrazené na fotce jsou dnes již v pomyslném autobusovém nebi.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama