Souběžná jízda autobusu s vlakem aneb MAN Lion´s City ev. č. 21 na "východní" rampě nadjezdu a na horním konci Sportovní ulice

17. dubna 2012 v 21:45 |  Zajímavosti z provozu
"Souběžná jízda autobusu s vlakem" - tak by se dala nazvat série fotek pořízených v úterý 17. dubna 2012 přes (bohužel tak trochu špinavé a orosené) okno jedoucího vlaku, dokumentující MAN Lion´s City s evidenčním číslem 21 v místech, kudy nejezdí žádná linka MHD Třebíč v provozu s cestujícími. Autobus jel tzv. technickou jízdu bez cestujících.

O které místo jde? - Je to rampa nadjezdu, po které se sjíždí z Hrotovické ulice do ulice Sportovní. Jak jsem již naznačoval v jednom z dřívějších, tzv. vzpomínkových článků, tato rampa byla postavena o něco dříve než ostatní rampy nadjezdu - zatímco tato rampa upevněná na pilířích byla prakticky dokončena již během roku 1992 (to, že jezdit se po ní začalo až o nějaký ten rok později, je věc jiná), tak protější rampa doznala podobného stavu rozestavění asi až o dva roky později; no a rampy vedoucí opačným směrem, tzv. k centru města, byly vybudovány až v průběhu druhé poloviny roku 1995 a v prvních dvou třetinách roku 1996.

Sérii fotek uvedeného autobusu na rampě nadjezdu a krátce po sjetí nadjete v příslušné galerii obrázků, anebo přímo pod následujícími odkazy:
Sportovní ulice zde se 4 pruhy (ještě před připojením pruhu "od rampy" k pruhu vedoucího od Bráfovy ulice)
odbočení do "hlavního" pruhu (ten "vedlejší" o kousek dále končí)

P. S. Tento krátký článek je zároveň zkušebním, u kterého chci vyzkoušet zde dosud nevyužitou funkci zarovnání textu do bloku. Pokud se osvědčí, budu tuto funkci používat už u všech dalších článků Usmívající se.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama