Uzavírka křižovatky ulic Kapitána Jaroše a Marie Majerové

22. dubna 2012 v 14:18 |  Mimořádnosti v provozu
Přepis sdělení vyvěšeného v autobusech (není zcela doslovný, dovolil jsem si provést drobnou jazykově-stylistickou korekturu Usmívající se):

Uzavírka křižovatky ulic Kapitána Jaroše a Marie Majerové od 28. 4. 2012 7:00 h do 29. 4. 2012 24:00 h

linka č. 2 - zrušeny zastávky Generála Svobody a Marie Majerové v obou směrech bez náhrady. Zastávka Týn je nahrazena zastávkou na ulici Táborská (vedle parkoviště u supermarketu Billa) v obou směrech. Odjezdy ze zastávky Hřbitov budou opožděny o tři minuty.

linky č. 3 a 6 - Zrušena zastávka Týn a nahrazena zastávkou Táborská. Zrušena zastávka Marie Majerové - nahrazena zastávkou Míčova. Zrušeny zastávky Poliklinika Hájek a Atomhotel v obou směrech.

linka č. 4 - Zrušena zastávka Týn a nahrazena zastávkou Táborská v obou směrech. Zrušeny zastávky Marie Majerové, Generála Svobody v obou směrech bez náhrady.

linka č. 5 - Zrušena zastávka Týn a nahrazena zastávkou Táborská. Zastávky Marie Majerové a Generála Svobody budou zrušeny v obou směrech bez náhrady.

V případě dřívějšího ukončení uzavírky budou cestující včas informováni na označníku dané zastávky.

V sobotu 21. dubna ve 13:30 h byla situace na popisované křižovatce následující: na "jihozápadní" polovině již byla položena vrstva nového povrchu vozovky, zatímco povrch "severovýchodní" poloviny křižovatky byl po odfrézování ještě bez nové vrstvy asfaltu. Pokračovalo frézování jakoby začátku ulice Kapitána Jaroše, což v praxi znamenalo, že ulice Kapitána Jaroše byla v těchto místech i po dobu několika minut neprůjzedná. Takříkajíc to odnesl i spoj linky č. 5, který musel asi 2 minuty čekat, než stavební stroje popojedou a díky tomu bude autobus moci konečně odbočit...
Popisovaná situace je zdokumentována na tomto videu.

Přesně o 24 hodin později, tedy v neděli 22. dubna ve 13:30 h, již byla položena první vrstva nového povrchu v celém prostoru křižovatky, žádná pracovní vozidla se zde již nenacházela, autobusy i ostatní vozidla tudy však projížděla sníženou rychlostí vzhledem k nerovnostem vozovky. Popisovaný stav jsem zdokumentoval na toto video.

Zajímavé také je, že článek na stejné téma uvedený na stránkách http://www.trebic.cz uvádí o plánované uzavírce něco trochu jiného, totiž že uzavírka je naplánována pouze na sobotu 28. dubna a že pouze v případě nepříznivého počasí (např. silný déšť) se uzavření křižovatky protáhne i na neděli 29. dubna...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama