Postřehy z brouzdání po stránkách www.tradomad.cz a www.mhdspoje.cz potřetí

21. května 2012 v 13:52
Přibližně po měsíci jsem náhodou znovu zavítal na internetové stránky s jízdními řády třebíčské MHD (o tom, že byly plné chyb, jsem psal 19. dubna v tomto článku).

Jak jsem si všiml, tak některé chyby byly od té doby odstraněny, jiné však nikoliv.

- Ať už kliknete na odkaz "jízdní řády" přímo z úvodní stránky nebo nikoliv, objeví se vám lišta s jízdními řády všech devíti linek. Před měsícem to bylo tak, že ve druhém jmenovaném případě - při klikání z jiné než výchozí stránky - byly k dispozici jízdní řády jen 4 z 9 linek.

- U jednotlivých linek již jsou uvedeny správné konečné zastávky (před měsícem tomu tak u některých linek nebylo, například u linky č. 5 byla jako jedna z konečných zastávek uvedena Poliklinika), i když u linky č. 6 zůstaly uvedeny, do jisté míry matoucí, i když ne přímo nepravdivé, dvě konečné zastávky Karlovo náměstí.

- Pořád to vypadá, jako by v Třebíči nebyla v provozu MHD, pokud je zrovna pracovní den, který zároveň není dnem školního vyučování. Chabou útěchou budiž skutečnost, že takovým dnem byl naposledy pošmourný pátek 6. dubna 2012, kdy tato verze jízdních řádů možná ještě nebyla v provozu (o 11 dní později již ano) a do nejbližších prázdnin také pár týdnů zbývá a do té doby se tato chyba třeba odstraní.
Ale chybou je i vysvětlivka "jede jen ve dnech školního vyučování", protože prázdninová omezení se v třebíčské MHD vztahují pouze na letní prázdniny. Nikoliv na prázdniny podzimní, vánoční, zimní (bůhvíproč zvané "jarní") nebo velikonoční.

- U linky č. 8 je stále uveden zastaralý název zastávky "Tusculum" a u spoje jedoucího od této zastávky (správně zvané Jitona) ve 14:10 h není uvedena poznámka, že tento spoj jede pouze na zastávku U Lípy (odkud pak jede jako linka č. 4 až do Týna).

- U linky č. 2 je u jízdních řádů platných v sobotu a neděli stále nesmyslně uvedeno více spojů, než kolik jich ve skutečnosti jezdí.

Pozn. Seznam již odstraněných nebo naopak dosud ponechaných překlepů nemusí být úplný, také jsem nemusel postřehnout všechno. Ale myslím, že "jen tak na ukázku" to postačí. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama