Zastávka Mototechna s novou zadní stěnou přístřešku

31. května 2012 v 7:44 |  Monografie zastávek
V červnu 2011 jsem do tohoto článku sepsal krátké pojednání o zastávce Mototechna. Tehdy se v Třebíči ještě nacházely dvě zastávky, jejichž plechová "bouda" měla zadní stěnu tvořenou nikoliv z plechu, ale z měkčího materiálu vlnitého tvaru (sklolaminát?).

Po necelém roce už ani jedno z toho neplatí. Jak jsem již psal v jednom z článku z listopadu 2011, tak na zastávce Jitona došlo k nahrazení stěny tvořené z tohoto materiálu novou, plechovou stěnou někdy mezi 22. červnem a 15. listopadem 2011 (pro připomenutí - stav před výměnou a po výměně). A k náhradě zadní stěny té "boudy" na zastávce Mototechna došlo někdy mezi 14. listopadem 2011 a 18. dubnem 2012 - jde sice o poměrně dlouhý časový úsek, ale bohužel jsem kolem této zastávky dlouho nejel a nemohu tedy přesněji určit, kdy k této výměně došlo. Už v tom listopadu ale byla ona stěna poškozena, menší kus z ní chyběl - zřejmě byl násilně "zdemolován". Podobný chybějící kus, nebo v tamním případě spíše kousek, zadní stěny, mám (snad správně) uložen v paměti i v případě někdejší zastávky Nemocnice (pro směr jízdy do centra města) v její dřívější poloze až za ("za" ve směru od centra města) odbočkou k nemocnici. V této poloze a s touto plechovou boudou bývala tamní zastávka do roku 1995, poté došlo z důvodu výstavby ramp nadjezdu a přestavby navazující komunikace k přemístění této zastávky.

Zastávku Mototechna pro směr jízdy do centra města v její nové podobě, tedy již s plechovou zadní stěnou, jsem zdokumentoval 28. května 2012 na toto video.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama