Fotky ze 20. června aneb několik nových fotek staronového Citara

22. června 2012 v 14:29 |  Aktualizace fotogalerie
Ve středu 20. června jsem pořídil několik fotek nedávno se navrátivšího Mercedesu Citaro. Složku s fotkami tohoto autobusu jsem se rozhodl nepřejmenovávat, ale ponechat ji pod názvem "32 - 8S8 92-79", a to jednak proto, že přejmenování složky by znamenalo (stejně jako u jiných přejmenování) nefunkčnost odkazů na tuto složku, které kdy byly umístěny na jiné stránky, jednak proto, že při uvedení starého i zároveň nového údaje o ev. č. a RZ by byl název složky nevzhledně dlouhý.

Na vnějším vzhledu autobusu mě zaujal odkaz na internetové stránky http://www.icomtransport.cz. V souvislosti s třebíčskou MHD je to dosti úsměvné, protože na těchto stránkách téměř nic o třebíčské MHD nenajedete, poslední zprávou tohoto typu je informace z března 2011 o tom, jak "ICOM Transport ušetří městu Třebíč za MHD až 100 milionů korun" (to je ten článek, kde dopravce ani neumí správně uvést, kolik nízkopodlažních Mercedesů v Třebíči jezdí - psal o třinácti, ve skutečnosti jich zde tehdy jezdilo jen deset...).

Znovu jsem toho dne jel spojem linky č. 5 s odjezdem z Karlova náměstí v 18:45 h (zde je jeho fotka ze zastávky Modřínová). Nebýt zbytečně nataženého jízdního řádu (jak jsem o tom psal v tomto článku) a s tím souvisejícího "čekání na čas" v některých ze zastávek, klidně mohla jízdní doba Karlovo náměstí odj. - ZŠ Na Kopcích odj. činit jen 5 minut. Ale ne, někdo před pár lety stanovil, že půjde o osm minut. Skoro mě napadá, jestli tehdy neřádil šotek a nepřehodil to s jízdní dobou pozdně-večerního spoje linky č. 8 (kterému naopak ty 3 minuty ubral), jenž má ujet trasu "Nádražní odj. - Komenského náměstí - Karlovo náměstí odj. na linku č. 3" za pouhé dvě minuty... Usmívající se

Tolik jedna krátká aktualita o nově nahraných fotkách, další tři články (které jsou již napsány, jen je chci zveřejňovat postupně, nikoliv naráz) ještě pojednají o několika zajímavostech, které jsem zdokumentoval 11. a 12. června.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama