Setkání dvou spojů linky č. 5 v prostoru zastávky ZŠ Na Kopcích třikrát jinak

13. června 2012 v 1:01 |  Zajímavosti z provozu
Další drobnou provozní zajímavostí, kterou jsem zdokumentoval v pondělí 11. června 2012, bylo setkání dvou spojů linky č. 5 v zastávce a obratišti ZŠ Na Kopcích. K setkávání dvou spojů stejné linky (kde jeden z nich jede v trase Za Rybníkem - Týn a druhý z nich v trase Týn - Za Rybníkem) zde dochází každý pracovní den v 18:53 h. Nutno dodat, že k této neobvyklé provozní situaci dochází jen vlivem špatně nastavených jízdních dob, kdy jízdní doba v úseku Karlovo náměstí - ZŠ Na Kopcích je neuvěřitelně "natažena" - reálně to autobus zvládne za nějakých 5 - 6 minut, ale pokud nemá z některé ze zastávek odjíždět s předstihem, tak musí jet pomaleji, anebo v některé ze zastávek počkat déle, než by jinak bylo nezbytně nutné pro samotný nástup a výstup cestujících.

Setkání zdokumentované v uvedený den není jediným popisovaným setkáním, které jsem nahrál na video. Jde o jednu ze tří takovýchto situací.

Čtvrtek 25. 8. 2011: Setkání Citara s ev. č. 32 se středočeskou RZ a Citara CNG s ev. č. 25. Zvláštní horký večer po tropickém slunečném dni. Jako by symbolické zobrazení. Jde o situaci relativně nedávnou, přesto je od doby pořízení videa všechno jinak. První jmenovaný autobus od té doby vystřídal tři různé registrační značky, měl více podob a více působišť. Druhý jmenovaný mezitím také takříkajíc změnil tvář - od počátku prosince má celovozovou reklamu na Český rozhlas Region. Kde že ty loňské sněhy jsou...

Středa 21. 3. 2012: Od doby pořízení předchozího videa se již leccos změnilo. Včetně "tváře" jednoho z autobusů - je zde vidět Mercedes Citaro CNG s ev. č. 50 a jeho (tehdy zcela nový) reklamní polep na zádi autobusu. Do změny času na letní tehdy ještě několik dní zbývalo, a proto video pořízené v 18:53 h není pořízeno za světla. Ale nevyužít možnosti zdokumentovat dva autobusy v tomto obratišti by jistě byla škoda. :-)

Pondělí 11. 6. 2012: Dva bráškové z trojčat Usmívající se, aneb Tedomy s ev. č. 55 a 44.

Ve všech třech případech opravdu došlo k výše popisované situaci, kdy spoj jedoucí ve směru od centra města v obratišti chvíli "čekal na čas" vzhledem ke své, velmi rozvolněné jízdní době.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama