Nepřesně nastavený čas v zařízeních na výdej jízdenek

31. července 2012 v 21:05
Dnes v podvečer jsem nastupoval do (raději nejmenované) Karosy na Karlově náměstí v okamžiku, kdy moje hodinky ukazovaly pouhé 3 sekundy před odjezdem vozidla. Holt, dříve jsem to nestihl - i tak jsem na autobus docela spěchal. Nebylo by na tom nic neobvyklého, kdybych následně od řidiče neslyšel upozornění, že jdu pozdě, že zařízení pro výdej jízdenek již ukazuje čas odjezdu (podle času na následně vydané jízdence jsem si všiml, že tomu tak skutečně bylo). Autobus se předtím již téměř rozjídět, po ujetí několika desítek centimetrů znovu zastavil a otevřel mi dveře.

Ale protože vím, že sám dbám o to, aby moje hodinky šly maximálně přesně, tak mi to přišlo divné. A opravdu - hodinky mi šly o 7 sekund špatně, ale tak, že se předcházely - tedy že do autobusu jsem nenastupoval 3 sekundy, nýbrž 10 sekund před přesným časem odjezdu spoje z Karlova náměstí. Zařízení pro výdej jízdenek v uvedeném vozidle tedy ukazuje o 20 - 30 sekund pozdější čas, než který ve skutečnosti je.

Než nepravdivě upozorňovat na "pozdní příchod", doporučuji pro příště seřízení přesného času na strojcích pro výdej jízdenek. Stejně tak jsem si všiml, že v uvedeném nejmenovaném autobuse chybělo oznámení o uzavírce konečné Za Rybníkem a dočasném přesunu zastávek (druhé oznámení, o víkendových uzavírkách ul. A. Kratochvíla, tam viselo). Myslím, že když už dopravce vyvěšoval tato oznámení doslova v posledním okamžiku, tak by alespoň mohl dbát o to, aby v autobuse visela po celou dobu uzavírky.
 


Komentáře

1 péta péta | 1. srpna 2012 v 21:53 | Reagovat

odedneška by ste měl mít nové hodinky maj tam čas řízený gps. čau puntičkaři :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama