"Rekonstrukce vozovky v ulici Augustina Kratochvíla"

21. července 2012 v 16:39 |  Mimořádnosti v provozu
Zajímavostí, o které jsem se zmiňoval v předchozím článku - že jsem ji zdokumentoval 11. 7., ale pojednání o ní si ponechám do samostatného příspěvku - je informace o blížící se rekonstrukci části ulice A. Kratochvíla (záměrně jsem to takto napsal zkratkou, protože - jak jsem si naplno uvědomil až nyní, existují dva přepisy názvu ulice - buď Augustýna Kratochvíla, anebo Augustina Kratochvíla - i při použití strýčka Googlu vám "vyjedou", např. při uvedení adres různých subjektů, obě verze). Viz přepis sdělení ze stránek www.trebic.cz:

Ulice Augustina Kratochvíla projde během letních prázdnin opravou. V její východní části s autobusovými zastávkami nechá odbor dopravy městského úřadu obnovit povrch.

Předmětným úsekem je vozovka od křižovatky s Trnavskou ulicí po křižovatku s Benešovou ulicí. Po odfrézování vrchního asfaltobetonového krytu usadí dodavatelská firma do nivelety kryty uzávěrů vodovodu, dešťových vpustí a jiných inženýrských sítí. U žulové přídlažby opraví zvlněné nebo vypadané úseky dvojřádku. Na ploše o rozsahu 950 metrů čtverečních pak položí vrstvu nových 10 centimetrů balené směsi. Náklady na celou akci financovou městem činí kolem 600 tisíc korun.

Rekonstrukce povrchu proběhne od soboty 28. července do neděle 5. srpna. Ve všední den se bude pracovat za provozu při menším dopravním omezení. O víkendech dojde k úplné uzavírce. Zastávky MAD budou z ulice Augustina Kratochvíla dočasně přesunuty do Velkomeziříčské ulice.

Ve středu 11. 7. jsem v místech plánované rekonstrukce pořídil jednak toto video, jednak několik fotek, z nichž nejvýstižněji dokumentuje stávající vozovku tato fotka Tedomu C12G s ev. č. 22.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama